Rezultate te kerkimit per termin: +Komunitetit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.808Z

Nishani: Komuniteti jashtë vendit, kontribut në arritjet e Shqipërisë

Presidenti Bujar Nishani zhvilloi një takim me përfaqësues të shoqatave të komunitetit shqiptar në Itali. Presidenti Nishani u shpreh ndër të tjera se arritjet e deritanishme të Shqipërisë, anëtarësimi në NATO dhe vijimi procesit të integrimit të vendit në Bashkimin Evropian, si dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.593Z

Banesat rome, Gjermeni: Nga projekti kanë përfituar 60 familje

Ministrja e e Zhvillimit Urban, Eglantina Gjrmermeni ka inspektuar lagjen ku janë përqendruar banorë të komunitetit rom në Elbasan, të cilëve u janë rikonstruktuar banesat  falë investimeve të Fondit te Zhvillimit te Rajonit. Egalantina Gjermeni: Realisht janë 25 banesa që janë rehabil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.616Z

Miço: Ndërhyrjet në Himarë për interesa të resorteve të mëdha

Avokati Thoma Miço, nga minoriteti grek i ftuar në Arena nga Dritan Hila në Ora News, thotë se ndërhyrjet e qeverisë në Himarë bëhen për interesa të mëdha të resorteve turistike. Miço: Është një plan i studiuar. Dimë kush është poshtë Palasës. Një zonë që është akoma e pat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.735Z

Reagime nga banoret e Mitrovices per ngjarjet e diteve te fundit

Gjendja ne veriun e Kosoves ishte te enjten e qete por tensionet vazhdojne. Ne Mitrovice njerezit shprehin mendime te ndryshme lidhur me veprimet e fundit te qeverise se Kosoves dhe reagimin e komunitetit nderkombetar.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.999Z

Sa pak i duam ne fëmijët romë

Albina Hoxha Fëmijët që kërkojnë lëmoshë në rrugët e kryeqytetit po shndërrohen, për fat të keq, në një situatë dramatike dhe në një problem që nuk përfillet nga askush! Më jep 100 lekë sepse dua të ble një bukë, nuk kam ngrënë asgjë sot… Kjo nuk është shprehja tas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.491Z

Papa,thirrje për të ndihmuar viktimat e tërmetit në Turqi

Papa tha se "Jam thellësisht pranë personave dhe familjeve të prekura nga tërmeti i fundit në Turqi. Për secilin nga ata garantoj lutjet e mija dhe ndërkohë i kërkoj komunitetit ndërkombëtar të kontribuojë bujarisht me ndihma".

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.717Z

Camet ne proteste per pronat

Nje miting paqesor eshte zhvilluar dje ne sheshin „Skenderbej“, i organizuar nga shoqata patriotike Cameria, me mbeshtetjen e Partise per Drejtesi dhe Integrim. Perfaqesues te komunitetit cam, deklaruan edhe nje here zgjidhjen e problemit te tyre, nga shteti grek.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama