Rezultate te kerkimit per termin: +Komunitetit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.313Z

Totozani, anëtar nderi i komunitetit rom

Titulli Instituti i Kulturës Rome i dorëzoi dje Avokatit të Popullit, Igli Totozani, titullin Romanipe Honoris Causa, duke e njohur atë si një anëtar nderi të komunitetit rom dhe si Amaro Avokat I Ko Sundal (Avokati ynë në botë) për vlerësimin e pamasë dhe mbështetjen e ndier me zemër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.384Z

Shtetëzohet prona e Komunitetit Mysliman

TIRANE-Qeveria i merr pronën Komunitetit Mysliman, të cilën ia ktheu me një vendim të posaçëm në vitin 2007, e shtetëzon dhe e kalon si fond fizik pranë Agjencisë së Kthimit dhe Kompensimit të Pronave. Ky vendim u mor në mbledhjen e radhës së Këshillit të Ministrave, të mër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.583Z

Pezullohet kreu i komunitetit mysliman Selim Muca

Pezullohet nga detyra kreu i komunitetit Mysliman Selim Muca. Vendimi per shkarkimin e tij u be nha kryesia e komunitetit mysliman e cila thekson se shkarkimi eshte bere per veprime antistatutore dhe te jashteligjshme si dhe per sjellje manipuluese. Nderkohe kryesia e komunitetit mysliman ka emeru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.705Z

Nishani pret kreun e Komunitetit Musliman

0 Presidenti i Republikes priti ne nje takim Kryetarin e ri te Komunitetit Musliman Skender Brucaj Duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.791Z

Ndjenja e komunitetit duhet ripërtërirë

Nga Gjon NDREJA Përpara disa ditësh, po ndiqja një kronikë  në një nga televizionet publike,  lidhur me gjendjen e  një shkolle në qytetin e Kukësit, e cila paraqitej me disa xhama të thyer dhe gazetari thoshte se mungonte edhe ngrohja. Të intervistuar nga gazetari bano

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:10.243Z

Punesimi i komunitetit rom

Nënkryetari i Bashkisë Petrit Vasili dhe zevendesministrja e Punës dhe Shanseve të Barabarta Klajda Gjosha i kane premtuar punësim komunitetit rom që banon në zonën pranë ish-Uzinës së Autotraktorëve. Nenkryetari i Bashkise tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.981Z

Debat në qeveri për pronat e Komunitetit Mysliman

Qeveria përfshihet nga debatet për pronat e Komunitetit Mysliman. Në mbledhjen e djeshme të Këshillit të Ministrave, vendimi për miratimin e marrëveshjes mes qeverisë dhe Komunitetit Mysliman të Shqipërisë për rregullimin e marrëdhënieve të ndërsjella nuk ka arritur të marrë verdi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama