Rezultate te kerkimit per termin: +Komunitetit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.583Z

Pezullohet kreu i komunitetit mysliman Selim Muca

Pezullohet nga detyra kreu i komunitetit Mysliman Selim Muca. Vendimi per shkarkimin e tij u be nha kryesia e komunitetit mysliman e cila thekson se shkarkimi eshte bere per veprime antistatutore dhe te jashteligjshme si dhe per sjellje manipuluese. Nderkohe kryesia e komunitetit mysliman ka emeru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.705Z

Nishani pret kreun e Komunitetit Musliman

0 Presidenti i Republikes priti ne nje takim Kryetarin e ri te Komunitetit Musliman Skender Brucaj Duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.791Z

Ndjenja e komunitetit duhet ripërtërirë

Nga Gjon NDREJA Përpara disa ditësh, po ndiqja një kronikë  në një nga televizionet publike,  lidhur me gjendjen e  një shkolle në qytetin e Kukësit, e cila paraqitej me disa xhama të thyer dhe gazetari thoshte se mungonte edhe ngrohja. Të intervistuar nga gazetari bano

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:10.243Z

Punesimi i komunitetit rom

Nënkryetari i Bashkisë Petrit Vasili dhe zevendesministrja e Punës dhe Shanseve të Barabarta Klajda Gjosha i kane premtuar punësim komunitetit rom që banon në zonën pranë ish-Uzinës së Autotraktorëve. Nenkryetari i Bashkise tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.981Z

Debat në qeveri për pronat e Komunitetit Mysliman

Qeveria përfshihet nga debatet për pronat e Komunitetit Mysliman. Në mbledhjen e djeshme të Këshillit të Ministrave, vendimi për miratimin e marrëveshjes mes qeverisë dhe Komunitetit Mysliman të Shqipërisë për rregullimin e marrëdhënieve të ndërsjella nuk ka arritur të marrë verdi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.339Z

SHISH: 89 xhami jashtë kontrollit të Komunitetit Mysliman

Xhamitë autonome ose jashtë kontrollit të Komunitetit Mysliman duket se janë disa herë më shumë nga pretendojnë autoritet. Të paktën ky është shqetësimin që është raportuar në Komisionin e Sigurisë nga Shërbimi Informativ Shtetëror. Panorama raporton se bazuar në dokumentin q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.585Z

Kathimerini: Rama përsëriti pretendimet e komunitetit çam

Në një përpjekje për të ulur tensionet mes Greqisë dhe Shqipërisë, kryeministri Edi Rama mohoi se po ndjek një politikë të jashtmë me qëllimin për të diskutuar rikthimin e tokave të komunitetit çam që u përzunë nga Greqia gjatë Luftës së Dytë Botërore, por tha se nuk mun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama