Rezultate te kerkimit per termin: +Komunitetit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.791Z

Ndjenja e komunitetit duhet ripërtërirë

Nga Gjon NDREJA Përpara disa ditësh, po ndiqja një kronikë  në një nga televizionet publike,  lidhur me gjendjen e  një shkolle në qytetin e Kukësit, e cila paraqitej me disa xhama të thyer dhe gazetari thoshte se mungonte edhe ngrohja. Të intervistuar nga gazetari bano

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:10.243Z

Punesimi i komunitetit rom

Nënkryetari i Bashkisë Petrit Vasili dhe zevendesministrja e Punës dhe Shanseve të Barabarta Klajda Gjosha i kane premtuar punësim komunitetit rom që banon në zonën pranë ish-Uzinës së Autotraktorëve. Nenkryetari i Bashkise tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.981Z

Debat në qeveri për pronat e Komunitetit Mysliman

Qeveria përfshihet nga debatet për pronat e Komunitetit Mysliman. Në mbledhjen e djeshme të Këshillit të Ministrave, vendimi për miratimin e marrëveshjes mes qeverisë dhe Komunitetit Mysliman të Shqipërisë për rregullimin e marrëdhënieve të ndërsjella nuk ka arritur të marrë verdi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.339Z

SHISH: 89 xhami jashtë kontrollit të Komunitetit Mysliman

Xhamitë autonome ose jashtë kontrollit të Komunitetit Mysliman duket se janë disa herë më shumë nga pretendojnë autoritet. Të paktën ky është shqetësimin që është raportuar në Komisionin e Sigurisë nga Shërbimi Informativ Shtetëror. Panorama raporton se bazuar në dokumentin q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.585Z

Kathimerini: Rama përsëriti pretendimet e komunitetit çam

Në një përpjekje për të ulur tensionet mes Greqisë dhe Shqipërisë, kryeministri Edi Rama mohoi se po ndjek një politikë të jashtmë me qëllimin për të diskutuar rikthimin e tokave të komunitetit çam që u përzunë nga Greqia gjatë Luftës së Dytë Botërore, por tha se nuk mun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.315Z

90-vjetori i komunitetit musliman

Janë mbushur plot 90 vjet, që nga themelimi i komunitetit muslamin në Shqipëri. Kreu i komunitetit musliman, Selim Muça, theksoi se përgjatë këtyre 9 dekadave, komuniteti musliman ka qenë nxitës i vlerave më të larta njerëzo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.755Z

Berisha festë me fëmijët e komunitetit rom

TIRANË- Kryeministri Berisha dhe bashkëshortja e tij, znj. Liri Berisha, festuan sot paradite, së bashku me fëmijë të komunitetit rom, festat e fundvitit. Në një festë krejt të veçantë, Kryeministri dhe bashkëshortja e tij ndanë me fëmijët kënaqësinë dhe emocionin e festave, përm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama