Rezultate te kerkimit per termin: +Komuns

Total: 201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.180Z

Fier, 5 fshatra katër muaj pa ujë

Banort thon se ujin n kto dit t nxehta po e sigurojn n nj fshat fqinj Komuniteti i pes fshatrave n Komunn Frakull Rrethi Fier prej katr muajsh sht duke vuajtur thatsirn. Paradoksi qndron se n zonn ku ata banojn ndodhet vendburimi i ujit pr t gjith qytetin e Fierit dhe rrethinat e tij. Sipas banorve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.180Z

Zyrtari: Më internuan që mos të votoja për vendimet

Antari i Kshillit t Komuns Kala e Dods rrfen se si ia ndryshuan vendbanimin nga Dibra n Tiran Antikorrupsioni prangos kryekomunarin dhe tre specialist Korrupsioni te pushteti lokal ka arritur kulmin, duke falsifikuar firmn e antarve t kshillit, me qllim q ata t mos marrin pjes n mbledhje, kur t vot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.176Z

ORA prkrah LDK-n n Prizren

Partia Reformiste ORA ka marr vendim q n Prizren t prkrah kandidatin e LDK-s pr kryetar t Komuns, Hanefi Muharremi. N mbledhjen e Kryesis Qendrore t Partis Reformiste ORA, t mbajtur m 02.12.2009 e n koordinim me degn e Prizrenit, sht marr vendimi q Partia Reformiste ORA, dega n Prizren t hyj n koal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.633Z

Elbasan, Liri Berisha merr titullin "Qytetare Nderi"

Kshilli i Komuns s Bradasheshit n Elbasan i ka dhn zonjs Liri Berisha, presidente e fondacionit "Fmijt Shqiptar" titullin “Qytetare Nderi e Komuns” me motivacionin “Pr kontribut t shquar dhe mirsin e dhuruar pr fmijt dhe njerzit n nevoj”. N nj mbledhje t pos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.208Z

Gjykata liron kryekomunarin e Kalasë së Dodës

Togat e zeza vendosn “arrest shtpie” pr Bajram Himallarin. T akuzuarit e tjer vlersohen me mas “detyrim paraqitje” Gjykata e Tirans ka vendosur ditn e djeshme “arrest shtpie” pr Bajram Himallarin, kryetar i Komuns Kala e Dods, duke e liruar nga qelit. Togat e zez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.180Z

Hetimet, si u zbulua grupi i falsifikatorëve

Operacioni Antikorrupsioni i Tirans ka vn n pranga dje kryetarin e Komuns Kala e Dods, si dhe tre zyrtar t tjer. Sipas t dhnave nga policia e kryeqytetit, specialistt e seksionit kundr korrupsionit zhvilluan operacionin e koduar “Zarfi i Bardh”. Nga ky operacion u realizua ndalimi i Baj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.953Z

Binjakëzim mes Durrësit dhe Ulqinit

Kryetari i Bashkis s Durrsit, Vangjush Dako, ka pritur n nj takim kryetarin e komuns s Ulqinit, Gzim Hajdinaga, q shoqrohej nga ish-kryetari i ksaj komune, Fuat Nimani, i cili ka mbajtur edhe pozicionin e ministrit t t Drejtave t Njeriut dhe Pakicave n qeverin e Malit t Zi nga vi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama