Rezultate te kerkimit per termin: +Komuns

Total: 201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.162Z

Prurohet godina e policis n Suharek

Ministri i Punve t Brendshme, Zenun Pajaziti dhe kryetari i Komuns, Sali Asllani pruruan sot ndrtesn e Stacionit Policor n Suharek. Ministri Pajaziti, n fjaln e tij shprehu prkrahje dhe respekt pr veprimtarin e policin e Kosovs dhe prkrahjen e qytetarve duke krkuar vmendje dhe zell edhe m t madh n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.957Z

Imami në Tropojë: Ushtria, ura për shfrytëzimin e turizmit

Imami përuron 3 ura Bejli në komunën Margegaj Nj vepr modeste, por shenj dhe simbol i nj marrdhnieje t shklqyer t komunitetit tropojan dhe Forcave t Armatosura t Republiks s Shqipris. Tri ura t ndrtuara nga ushtria prgjat aksit t rrugs Dragobi - erem t komuns Margegaj, Tropoj,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.267Z

Pranga kryekomunarit të Kalasë së Dodës. Akuzohet për shpërdorim detyre

Policia e Tiranes ka arrestuar kreun e Komunes s Kalas se Dods, ndersa po heton ne gjendje te lire 3 persona te tjere. Bajram Himallari eshte vene ne pranga mbremjen e djeshme ne kuader te operacionit "Zarfi i Bardhe" me akuzen e shprdorimi t detyres dhe falsifikimit te dokumentave.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.878Z

Pas Serembes, edhe Skënderbeu në San Cosmo Albanese

Dita e 2 qershorit pr banort e San Cosmo Albanese ose i njohur ndryshe edhe me emrin arbresh Strigar ishte krejt e veant. Mbrmjen e 2 qershorit, festn kombtare t Italis, ata e festuan edhe me vendosjen e bustit t Sknderbeut n qendr t komuns. Dhjetra banor nga kjo komun dhe nga k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.931Z

Plazhi i Bisht-Kamzës, mungon infrastruktura

Investimet Plazhi i Bisht-Kamzs gjendet 12 km n veri t qytetit t Durrsit, pran sektorit Rinia. Si njsi administrative plazhi n fjal i prket komuns, Katund i Ri. Banort vendas kan investuar vet pr t ngritur shrbimet e domosdoshme pr pushuesit, por problemi pr ta qndron se ende nuk jan legalizuar ndr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.246Z

Pronat, mbivendosje në periferi të Tiranës

Akuza: Jan tjetrsuar masivisht troje n komunat Kashar, Dajt e Fark Prokuroria jep alarmin pr mbivendosje masive t trojeve n periferi t Tirans. Qindra kallzime jan regjistruar n akuzn kryeqytetase nga banor t komunave Kashar, Dajt dhe Fark, t cilt pretendojn se komunart kan falsifikuar dhe u kan dhn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.934Z

Vizita në Preshevë, Komuna e Bujanovcit falënderon Metën

Kryetari i komuns s Bujanovcit, Shaip Kamberi, ka prshndetur ministrin shqiptar t Punve t Jashtme, Ilir Meta, pr vizitn e tij historike t para pak kohve n Luginn e Preshevs. Duke e konsideruar at si “nj dritare e re bashkpunimi me t gjith shqiptart n rajon”, Kamberi k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama