Rezultate te kerkimit per termin: +Komuns

Total: 201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.878Z

Pas Serembes, edhe Skënderbeu në San Cosmo Albanese

Dita e 2 qershorit pr banort e San Cosmo Albanese ose i njohur ndryshe edhe me emrin arbresh Strigar ishte krejt e veant. Mbrmjen e 2 qershorit, festn kombtare t Italis, ata e festuan edhe me vendosjen e bustit t Sknderbeut n qendr t komuns. Dhjetra banor nga kjo komun dhe nga k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.931Z

Plazhi i Bisht-Kamzës, mungon infrastruktura

Investimet Plazhi i Bisht-Kamzs gjendet 12 km n veri t qytetit t Durrsit, pran sektorit Rinia. Si njsi administrative plazhi n fjal i prket komuns, Katund i Ri. Banort vendas kan investuar vet pr t ngritur shrbimet e domosdoshme pr pushuesit, por problemi pr ta qndron se ende nuk jan legalizuar ndr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.246Z

Pronat, mbivendosje në periferi të Tiranës

Akuza: Jan tjetrsuar masivisht troje n komunat Kashar, Dajt e Fark Prokuroria jep alarmin pr mbivendosje masive t trojeve n periferi t Tirans. Qindra kallzime jan regjistruar n akuzn kryeqytetase nga banor t komunave Kashar, Dajt dhe Fark, t cilt pretendojn se komunart kan falsifikuar dhe u kan dhn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.934Z

Vizita në Preshevë, Komuna e Bujanovcit falënderon Metën

Kryetari i komuns s Bujanovcit, Shaip Kamberi, ka prshndetur ministrin shqiptar t Punve t Jashtme, Ilir Meta, pr vizitn e tij historike t para pak kohve n Luginn e Preshevs. Duke e konsideruar at si “nj dritare e re bashkpunimi me t gjith shqiptart n rajon”, Kamberi k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.182Z

LDK, neutral n Mitrovic

Lidhja Demokratike e Kosovs ka zgjedhur neutralitetin edhe n Mitrovic. Dega e ksaj partie n Mitrovic ka dal kundr qndrimit t nj pjese t Kryesis qendrore pr ta mbshtetur Nexhmedin Spahiun n balotazh. Neutralitetin e LDKs n kt qytet e ka konfirmuar mbrm pr Express, Mursel Ibrahimi, Kryetar i Degs s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.952Z

Sarandë, debatet e pronave zbresin në fshatin e minoritarëve

T rrezikuar nga ish-pronart, banort e fshatit Kostar krkojn ndihm nga pushtetart “Nuk kemi pasur asnjher agallar, ndrsa tani njerz me dokumente false nga Gjirokastra e Delvina, krkojn t na rrmbejn livadhet”. Kshtu kan deklaruar banort e fshatit Kostar, t Komuns s Mesopotamit n Sarand, e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.622Z

Plani, një milion euro për të mbrojtur Ulzën

Aktualisht, në komunën Ulëz janë 5 mijë ha pyje dhe vetëm 500 ha tokë e punueshme Plani i ri pr Ulzn pritet q brenda shtat vitesh t’i jap nj tjetr dimension ksaj komune. Ndr 14 komunat e tjera t vendit, komuna Ulz sht e vetmja e cila ka garantuar nj fond prej nj milio

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama