Rezultate te kerkimit per termin: +Komuns

Total: 201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.478Z

Vazhdojn zbeht

Partit politike nuk kan organizuar ndonj aktivitet t madh pr ditn e dyt t fushats zgjedhore pr balotazh. Pr dallim prej raundit t par ku ishin organizuar koncerte me kngtare t njohur, tash partit duket se kan ndryshuar strategjin pr t krkuar votn e qytetarve. Kryetari i PDKs, Hashim Thai ka qndruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.096Z

Perla Lunxhërie

Grupe dhe artist popullor nga gjith Shqipria, nga Greqia dhe Kosova jan ftuar dhe kan marr pjes n edicionin e par t veprimtaris kulturore “Divani lunxhiot” organizuar nga komuna e Lunxhris n rrethin e Gjirokastrs, shoqata kulturore-atdhetare “Lunxhria” me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.790Z

Sezoni turistik, asnjë baywatch në bregdet, pushuesit ndihen të rrezikuar

N kt mnyr, nj dit pushimi pr frekuentuesit e ktij plazhi, sidomos pr prindrit, m shum se argtim do t thot edhe stres. N do moment ata duhet t tregojn nj kujdes t veant pr fmijt ose t moshuarit, t cilt mund t rrezikohen n det nga shkaqe t ndryshme. E njjta situat vihet re edhe n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.410Z

Fierakët akuzojnë vlonjatët se po u ndotin plazhet

Fqinjt Policia heton pr derdhjen e karburantit n Seman Frekuentimi masiv gjat ktij sezoni i bregdetit t Semanit ka “ngjallur zili” te vlonjatt, t cilt kan ndotur detin. T paktn kshtu pretendojn peshkatar t Semanit dhe drejtues t pushtetit lokal q administrojn plazhin n fjal. Edhe pse nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.347Z

Komuna Shalë po paragjykohet politikisht

Protesta e kryepleqve të komunës Shalë Jetesa normale e banorëve të komunës Shalë në Shkodër është bërë e pamundur dhe askush nuk po merr asnjë masë për ti ardhur në ndihmë popullsisë akoma të bllokuar nga bora dhe ngricat. Kryetarët e fshatrave të kësaj komune i janë drejtua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.184Z

IPKO ndrton knd lojrash n parkun e Gjilanit

Fal bashkpunimit t Komuns s Gjilanit me kompanin IPKO dhe donator t tjer, t enjten n parkun e qytetit t Gjilanit sht pruruar kndi i lojrave pr fmij. Qemajl Mustafa, kryetar i Gjilanit, falnderoi kompanin IPKO pr kt investim n vler prej rreth 7 mij euro, duke thn se tash e tutje fmijt do t ken nj v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.338Z

Bujqit gjilanas prfitojn tet mij fidan

Tridhjet e nj bujq e fermer gjilanas prfituan tet mij fidan, t cilat u shprndan si mbshtetje pr ta nga Drejtoria Komunale e Bujqsis dhe Ministria e Bujqsis, me qllim t stimulimit t tyre q t merren m shum me kt veprimtari e cila si u tha mundson hapje t reja t vendeve t puns. Me rastin e ndarjes s f

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama