Rezultate te kerkimit per termin: +Komuns

Total: 201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.633Z

Elbasan, Liri Berisha merr titullin "Qytetare Nderi"

Kshilli i Komuns s Bradasheshit n Elbasan i ka dhn zonjs Liri Berisha, presidente e fondacionit "Fmijt Shqiptar" titullin “Qytetare Nderi e Komuns” me motivacionin “Pr kontribut t shquar dhe mirsin e dhuruar pr fmijt dhe njerzit n nevoj”. N nj mbledhje t pos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.208Z

Gjykata liron kryekomunarin e Kalasë së Dodës

Togat e zeza vendosn “arrest shtpie” pr Bajram Himallarin. T akuzuarit e tjer vlersohen me mas “detyrim paraqitje” Gjykata e Tirans ka vendosur ditn e djeshme “arrest shtpie” pr Bajram Himallarin, kryetar i Komuns Kala e Dods, duke e liruar nga qelit. Togat e zez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.180Z

Hetimet, si u zbulua grupi i falsifikatorëve

Operacioni Antikorrupsioni i Tirans ka vn n pranga dje kryetarin e Komuns Kala e Dods, si dhe tre zyrtar t tjer. Sipas t dhnave nga policia e kryeqytetit, specialistt e seksionit kundr korrupsionit zhvilluan operacionin e koduar “Zarfi i Bardh”. Nga ky operacion u realizua ndalimi i Baj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.953Z

Binjakëzim mes Durrësit dhe Ulqinit

Kryetari i Bashkis s Durrsit, Vangjush Dako, ka pritur n nj takim kryetarin e komuns s Ulqinit, Gzim Hajdinaga, q shoqrohej nga ish-kryetari i ksaj komune, Fuat Nimani, i cili ka mbajtur edhe pozicionin e ministrit t t Drejtave t Njeriut dhe Pakicave n qeverin e Malit t Zi nga vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.500Z

Përmbytjet, komunat e Gjirokastrës kontribuojnë financiarisht për banorët e shpërngulur

  N shenj solidariteti me banort e shprngulur nga prmbytjet n qarkun e Shkodrs, disa komuna t qarkut Gjirokastr kontribuojn financiarisht. Komuna Lazarat dhe Komuna Cepo kan depozituar nga 4 milion lek t vjetra secila. Kontributit t Komuns Lazarat do t’i shtohet edhe nj pag mujore e kre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.195Z

Shushica i përcjell emigrantët me daulle

Festa Nj fshat n Rrethin e Elbasanit ka gjetur mnyrn m origjinale pr t prcjell bijt e vet emigrant. sht organizuar fest ditore me kng, valle e daulle, pr t’u uruar udh t mbar emigrantve t fshatit. Gjithka ka ndodhur n fshatin Shushic t komuns me t njjtin emr, jo m larg se 7 kilometra larg qyt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

Komunat minoritare, ndërpresin punën për një orë

Solidarizimi Gjen zbatim propozimi i Dules, edhe atje ku kryekomunar nuk jan t PBDNJ-s Administratat e komunave t minoritetit grek kan ndrprer punn pr nj or paraditen e s hns. Mesazhi i Vangjel Dules ka kaluar si nj urdhr n seciln prej tyre dhe punonjsit e administrats publike n to kan kyur zyrat.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama