Rezultate te kerkimit per termin: +Komuns

Total: 201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.180Z

Hetimet, si u zbulua grupi i falsifikatorëve

Operacioni Antikorrupsioni i Tirans ka vn n pranga dje kryetarin e Komuns Kala e Dods, si dhe tre zyrtar t tjer. Sipas t dhnave nga policia e kryeqytetit, specialistt e seksionit kundr korrupsionit zhvilluan operacionin e koduar “Zarfi i Bardh”. Nga ky operacion u realizua ndalimi i Baj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.953Z

Binjakëzim mes Durrësit dhe Ulqinit

Kryetari i Bashkis s Durrsit, Vangjush Dako, ka pritur n nj takim kryetarin e komuns s Ulqinit, Gzim Hajdinaga, q shoqrohej nga ish-kryetari i ksaj komune, Fuat Nimani, i cili ka mbajtur edhe pozicionin e ministrit t t Drejtave t Njeriut dhe Pakicave n qeverin e Malit t Zi nga vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.500Z

Përmbytjet, komunat e Gjirokastrës kontribuojnë financiarisht për banorët e shpërngulur

  N shenj solidariteti me banort e shprngulur nga prmbytjet n qarkun e Shkodrs, disa komuna t qarkut Gjirokastr kontribuojn financiarisht. Komuna Lazarat dhe Komuna Cepo kan depozituar nga 4 milion lek t vjetra secila. Kontributit t Komuns Lazarat do t’i shtohet edhe nj pag mujore e kre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.195Z

Shushica i përcjell emigrantët me daulle

Festa Nj fshat n Rrethin e Elbasanit ka gjetur mnyrn m origjinale pr t prcjell bijt e vet emigrant. sht organizuar fest ditore me kng, valle e daulle, pr t’u uruar udh t mbar emigrantve t fshatit. Gjithka ka ndodhur n fshatin Shushic t komuns me t njjtin emr, jo m larg se 7 kilometra larg qyt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

Komunat minoritare, ndërpresin punën për një orë

Solidarizimi Gjen zbatim propozimi i Dules, edhe atje ku kryekomunar nuk jan t PBDNJ-s Administratat e komunave t minoritetit grek kan ndrprer punn pr nj or paraditen e s hns. Mesazhi i Vangjel Dules ka kaluar si nj urdhr n seciln prej tyre dhe punonjsit e administrats publike n to kan kyur zyrat.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.538Z

Rrnohen disa ndrtime pa leje

Inspektorati i ndrtimit i Komuns s Prishtins rrnoi disa objekte pa leje, t cilat ishin ndrtuar gjat nntorit, muaj kur n vend u mbajtn zgjedhjet komunale. Fillimisht u rrnuan tri ndrtime t ndrtuara n pron komunale, n lagjet Prishtina e Re, Mati dhe Kodra e Trimave, njofton zdhnsi i Komuns, Muhamet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.162Z

Prurohet godina e policis n Suharek

Ministri i Punve t Brendshme, Zenun Pajaziti dhe kryetari i Komuns, Sali Asllani pruruan sot ndrtesn e Stacionit Policor n Suharek. Ministri Pajaziti, n fjaln e tij shprehu prkrahje dhe respekt pr veprimtarin e policin e Kosovs dhe prkrahjen e qytetarve duke krkuar vmendje dhe zell edhe m t madh n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama