Rezultate te kerkimit per termin: +Komuns

Total: 201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.500Z

Përmbytjet, komunat e Gjirokastrës kontribuojnë financiarisht për banorët e shpërngulur

  N shenj solidariteti me banort e shprngulur nga prmbytjet n qarkun e Shkodrs, disa komuna t qarkut Gjirokastr kontribuojn financiarisht. Komuna Lazarat dhe Komuna Cepo kan depozituar nga 4 milion lek t vjetra secila. Kontributit t Komuns Lazarat do t’i shtohet edhe nj pag mujore e kre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.195Z

Shushica i përcjell emigrantët me daulle

Festa Nj fshat n Rrethin e Elbasanit ka gjetur mnyrn m origjinale pr t prcjell bijt e vet emigrant. sht organizuar fest ditore me kng, valle e daulle, pr t’u uruar udh t mbar emigrantve t fshatit. Gjithka ka ndodhur n fshatin Shushic t komuns me t njjtin emr, jo m larg se 7 kilometra larg qyt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

Komunat minoritare, ndërpresin punën për një orë

Solidarizimi Gjen zbatim propozimi i Dules, edhe atje ku kryekomunar nuk jan t PBDNJ-s Administratat e komunave t minoritetit grek kan ndrprer punn pr nj or paraditen e s hns. Mesazhi i Vangjel Dules ka kaluar si nj urdhr n seciln prej tyre dhe punonjsit e administrats publike n to kan kyur zyrat.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.538Z

Rrnohen disa ndrtime pa leje

Inspektorati i ndrtimit i Komuns s Prishtins rrnoi disa objekte pa leje, t cilat ishin ndrtuar gjat nntorit, muaj kur n vend u mbajtn zgjedhjet komunale. Fillimisht u rrnuan tri ndrtime t ndrtuara n pron komunale, n lagjet Prishtina e Re, Mati dhe Kodra e Trimave, njofton zdhnsi i Komuns, Muhamet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.162Z

Prurohet godina e policis n Suharek

Ministri i Punve t Brendshme, Zenun Pajaziti dhe kryetari i Komuns, Sali Asllani pruruan sot ndrtesn e Stacionit Policor n Suharek. Ministri Pajaziti, n fjaln e tij shprehu prkrahje dhe respekt pr veprimtarin e policin e Kosovs dhe prkrahjen e qytetarve duke krkuar vmendje dhe zell edhe m t madh n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.957Z

Imami në Tropojë: Ushtria, ura për shfrytëzimin e turizmit

Imami përuron 3 ura Bejli në komunën Margegaj Nj vepr modeste, por shenj dhe simbol i nj marrdhnieje t shklqyer t komunitetit tropojan dhe Forcave t Armatosura t Republiks s Shqipris. Tri ura t ndrtuara nga ushtria prgjat aksit t rrugs Dragobi - erem t komuns Margegaj, Tropoj,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.267Z

Pranga kryekomunarit të Kalasë së Dodës. Akuzohet për shpërdorim detyre

Policia e Tiranes ka arrestuar kreun e Komunes s Kalas se Dods, ndersa po heton ne gjendje te lire 3 persona te tjere. Bajram Himallari eshte vene ne pranga mbremjen e djeshme ne kuader te operacionit "Zarfi i Bardhe" me akuzen e shprdorimi t detyres dhe falsifikimit te dokumentave.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama