Rezultate te kerkimit per termin: +Kondoliza +Rajs

Total: 179
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.573Z

Rajs: Shpresojme ne zgjidhjen e emrit te Maqedonise

Sekretarja amerikane e shtetit Kondoliza Rajs deklaroi se SHBA shpresojne ne zgjidhjen e ceshtjes se emrit mes Maqedonise e Greqise, duke nenvizuar se administrata amerikane po punon intensivisht per te. Arritja e kompromisit shtoi ajo do te ndihmonte NATO-n, Maqedonine e Greqine.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.137Z

Rajs – takime në Egjipt me përfaqësues të Kuartetit

Sekretarja amerikane e Shtetit Kondoliza Rajs do të takohet sot dhe nesër në Egjipt me përfaqësues të Kuartetit ndërkombëtar për Lindjen e Mesme.Zonja Rajs dhe përfaqësues të Kuartetit do të mblidhen në pikën turistike Sharm el-Sheik të Egjiptit për të diskutuar mbi përparimin në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.224Z

Rajs: Vizita në Libi tregon se Uashingtoni nuk ka armiq të përjetshëm

Sekretarja amerikane e Shtetit Kondolisa Rajs në takimin me udhëheqësin e Libisë Moamar Gadafi, 5 shtator 2008 Sekretarja amerikane e Shtetit Kondoliza Rajs thotë se marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe Libisë kanë filluar mirë, pas takimit që ajo zhvilloi me udhëheqësin lib

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.710Z

Rajs në Tripoli pas 55 vitesh ngrirje diplomatike

 Sekretarja amerikane e Shtetit ka mbërritur për një vizitë në Libi, e cila konsiderohet historike, pasi një sekretar amerikan shteti nuk ka shkelur në Libi që në vitin 1953. “Vizita ime tregon se Shtetet e Bashkuara nuk kanë armiq të përhershëm”, ka deklaruar Rajs, sap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.126Z

Rajs: Së shpejti finalizohet marrëveshja bërthamore me Indinë

Sekretarja amerikane e Shtetit Kondoliza Rajs thotë se do të finalizohet së shpejti marrëveshja për shkëmbime të energjisë civile bërthamore mes Shteteve të Bashkuara dhe Indisë.  Zonja Rajs tha në një konferencë për shtyp se ka ende disa hollësi administrative, por jo thelb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.686Z

Rajs: Rusia, gjithnjë e më autoritare dhe agresive

Sekretarja amerikane e Shtetit, Kondoliza Rajs, paralajmëroi se Rusia po bëhet, siç u shpreh ajo, gjithnjë e më shumë "autoritare dhe agresive”. Në një fjalim që mbajti sot në Uashington, sekretarja Rajs tha se pushtimi kohët e fundit nga Rusia i Gjeorgjisë nuk ka për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.473Z

Rajs do të takohet me udhëheqësit izraelitë dhe palestinezë

Sekretarja amerikane e shtetit Kondoliza Rajs ndodhet në Lindjen e Mesme në përpjekje për të nxitur bisedimet e paqes, megjithëse mundësitë për një zgjidhje janë të pakta. Zonja Rajs arriti në Izrael sot për të filluar tre ditë bisedime me udhëheqësit izraelitë dhe palestinezë.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama