Rezultate te kerkimit per termin: +Kondoliza +Rajs

Total: 179
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.126Z

Rajs: Së shpejti finalizohet marrëveshja bërthamore me Indinë

Sekretarja amerikane e Shtetit Kondoliza Rajs thotë se do të finalizohet së shpejti marrëveshja për shkëmbime të energjisë civile bërthamore mes Shteteve të Bashkuara dhe Indisë.  Zonja Rajs tha në një konferencë për shtyp se ka ende disa hollësi administrative, por jo thelb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.686Z

Rajs: Rusia, gjithnjë e më autoritare dhe agresive

Sekretarja amerikane e Shtetit, Kondoliza Rajs, paralajmëroi se Rusia po bëhet, siç u shpreh ajo, gjithnjë e më shumë "autoritare dhe agresive”. Në një fjalim që mbajti sot në Uashington, sekretarja Rajs tha se pushtimi kohët e fundit nga Rusia i Gjeorgjisë nuk ka për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.473Z

Rajs do të takohet me udhëheqësit izraelitë dhe palestinezë

Sekretarja amerikane e shtetit Kondoliza Rajs ndodhet në Lindjen e Mesme në përpjekje për të nxitur bisedimet e paqes, megjithëse mundësitë për një zgjidhje janë të pakta. Zonja Rajs arriti në Izrael sot për të filluar tre ditë bisedime me udhëheqësit izraelitë dhe palestinezë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.868Z

Rajs dhe Bakojani në takim për emrin

Çështja e emrit kushtetues të Maqedonisë sot do të temë e takimit mes Sekretares amerikane të Shtetit, Kondoliza Rajs dhe shefes së diplomacisë greke, Dora Bakojani.  Sipas paralajmërimeve, iniciativa për këtë takim i cili do të mbahet në Berlin në margjinat e konferecë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.367Z

Rajs: Marrëdhëniet me Kazakistanin nuk minojnë ndikimin rus në Azinë Qendrore

Sekretarja amerikane Kondoliza Rajs thotë se përpjekjet amerikane për të forcuar marrëdhëniet me Kazakistanin nuk synojnë të minojnë ndikimin rus në Azinë Qendrore. Në komentet në ish-Republikën sovjetike të pasur me naftë, zonja Rajs tha se nuk ka ndonjë konkurencë mes Moskës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.487Z

Konflikti Rusi - Gjeorgji, Rajs mbërrin në Tbilis

TIBLIS: Ministrja e jashtme amerikane, Kondoliza Rajs (Condoleezza Rice) pritet të takohet sot me presidentin gjeorgjian Mihail Sakashvili në kryeqytetin gjeorgjian Tiblis. Ajo vjen nga Franca, ku bisedoi me presidentin francez Nikola Sarkozi, ndër të tjera edhe për një plan paqeje. Sakashvili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.692Z

Rajs: SHBA dhe BE bashkë kundër vendimeve fatkeqe të Rusisë

 Sekretarja amerikane e Shtetit, Kondoliza Rajs, i ka bërë thirrje Evropës dhe Shteteve të Bashkuara që t’i bëjnë ballë Moskës dhe vendimeve fatkeqe të saj. Sipas sekretares amerikane, vendimi për të pushtuar Gjeorgjinë e ka lënë Rusinë pa miq në komunitetin ndërkombëta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama