Rezultate te kerkimit per termin: +Kondoliza +Rajs

Total: 179
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.487Z

Konflikti Rusi - Gjeorgji, Rajs mbërrin në Tbilis

TIBLIS: Ministrja e jashtme amerikane, Kondoliza Rajs (Condoleezza Rice) pritet të takohet sot me presidentin gjeorgjian Mihail Sakashvili në kryeqytetin gjeorgjian Tiblis. Ajo vjen nga Franca, ku bisedoi me presidentin francez Nikola Sarkozi, ndër të tjera edhe për një plan paqeje. Sakashvili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.692Z

Rajs: SHBA dhe BE bashkë kundër vendimeve fatkeqe të Rusisë

 Sekretarja amerikane e Shtetit, Kondoliza Rajs, i ka bërë thirrje Evropës dhe Shteteve të Bashkuara që t’i bëjnë ballë Moskës dhe vendimeve fatkeqe të saj. Sipas sekretares amerikane, vendimi për të pushtuar Gjeorgjinë e ka lënë Rusinë pa miq në komunitetin ndërkombëta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.073Z

Sekretarja amerikane e Shtetit Rajs fillon një turne në Evropë

Sekretarja amerikane e Shtetit Kondoliza Rajs fillon sot një turne 4-ditësh në Evropë, pjesërisht me synimin për të arritur një marrëveshje me Republikën Çeke për të dislokuar një pjesë të sistemit të mbrojtjes nga raketat në tokën çeke. Planet amerikane për të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.128Z

Sekretarja e Shtetit Rajs për vizitë në Gjeorgji

Sekretarja amerikane e Shtetit Kondoliza Rajs arriti për një vizitë në Gjeorgji vetëm pak orë pas luftimeve ndërmjet trupave të Gjeorgjisë dhe separatistëve rusë në rajonin e Abkazisë.Zonja Rajs arriti në Tbilisi dhe ishte parashikuar të kishte një darkë pune me presidentin Mihail S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.878Z

Rajs në Kinë, viziton të prekurit nga tërmeti

Sekretarja amerikane e shtetit Kondoliza Rajs, ndodhet për një vizitë në zonat e prekura nga tërmeti në Kinën jugperëndimore. Takimi ka qenë i planifikuar që më parë dhe Rajs do të shohë nga afër situatën në vendin që u prek nga tërmeti. Sipas llogaritjeve të barë, pas tragjed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.378Z

Rajs: SHBA-të do të vazhdojnë ta ndihmojnë Kosovën

Liderët kosovarë, presidenti Fatmir Sejdiu dhe kryeministri Thaçi u takuan sot në Uashington me sekretaren amerikane të Shtetit, Kondoliza Rajs. Në një konferëncë të përbashkët për media, Rajs e vlërësoi këtë momentë si historik dhe premtoi se SHBA-të do të vazhdojnë ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.151Z

Ç u tha në takimin Rajs-Bakojani?

Autori i Lajmit: red.Kush besonte përpara takimit Rajs-Bakojani, se Uashingtoni do të përpiqej të ushtronte trsyni mbi Greqinë për ta lëvizur nga pozicioni aktual në çështjen e emrin, u zhgënjye. Në takim vetëm u shkëmbyen informacione mbi qëndrimet respektive. Ministrja e jashtme gre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama