Rezultate te kerkimit per termin: +Kondoliza +Rajs

Total: 179
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.901Z

Sofje: Rajs dhe Kalfin diskutojnë për Kosovën

Shefi i diplomacisë bullgare, Ivajllo Kalfin deklaroi se me sekretaren amerikane Kondoliza Rajs sot në Sofje kanë diskutuar për pikat e nxehta në Ballkanin Perendimor. Sipas tij “pika të nxehta”, mbi të cilat të dy vendet do të punojnë janë lidhur me situatën në Ballkanin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.794Z

Rajs lavdëron arritjet në Irak

17/05/2005  Vizita Në vizitën e parë në Irak, Sekretarja amerikane e Shtetit, Kondoliza Rajs, ka theksuar rëndësinë e përfshirjes më të madhe të myslimanëve sunitë në hartimin e kushtetutës së re të vendit. Doktoresha Rajs, tha se ajo dhe Kryeministri irakian nga radhët e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.968Z

Kondoliza Rajs : Nuk do të kandidoj për presidente.

    Sekretarja amerikane e shtetit Condoliza Rajs nuk u dha rëndësi disa njoftimeve të medias se ajo është kandidate e mundshme për nënpresidente për senatorin John McCain, i cili e ka siguruar emërimin e Partisë Republikane për president. Zonja Rice thotë se dëshiron të k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.533Z

Basha përshëndet takimin Rajs me liderët e Kosovës

Qeveria shqiptare përshëndeti dje takimin e sekretares amerikane të Shtetit, Kondoliza Rajs, me liderët kosovarë, Sejdiu e Thaçi. Në një deklaratë të posaçme, Ministria e Jashtme e Shqipërisë shprehet se ky takim është konfirmim i vlerësimit të punës së institucioneve të Kosovës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.101Z

Rajs, një vizitë surprizë

Sekretarja amerikane e Shtetit, Kondoliza Rajs, ka vizituar dje Bagdadin në një vizitë të paparalajmëruar. Duke i shprehur përgëzimet e palës amerikane për përpjekjet e qeverisë në fushën e sigurisë, kryesisht për kryeministrin irakian, Nuri al–Maliki, Rajs tha se, ajo ka a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.485Z

Rajs: Anëtarësimi i treshes në NATO rrit stabilitetin

Kondoliza Rajs, sekretarja amerikane e shtetit është shprehur në një intervistë për Washington Post se anëtarësimi i Shqipërisë, Maqedonisë dhe Kroacisë në Aleancën EuroAtlantike sjell stabilitet për rajonin dhe Europën Juglindore. Sipas saj hyrja e këtyre vendeve në NATO është e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.845Z

Bush dhe Rajs pergezojne Obamen

Presidenti amerikan Xhorxh Bush deklaroi se Barak Obama do te kete gjithe mbeshtetjen dhe bashkepunimin e plote te tij ndersa pergatitet per ta pasuar ate ne Shtepine e Bardhe. Pavaresisht sesi votuan te gjithe amerikanet duhet te ndjehen krenare per historine qe u shkrua dje tha Bush. Pergezime pe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama