Rezultate te kerkimit per termin: +Kondoliza +Rajs

Total: 179
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.064Z

Rajs Bush donte te njihte Kosoven qe ne vitin 2007

PRISHTINE- Ish-presidenti amerikan Xhorxh W. Bush donte ta njihte pavaresine e Kosoves qe ne vitin 2007 por shtyu afatin me kerkese te aleateve. Keshtu thuhet ne librin me te ri te ish- Sekretares amerikane te Shtetit Kondoliza Rajs me titull Nuk ka nder me te madh.Ne nje pjese te librit te saj Rajs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.874Z

Rajs: Kosova e liderët e saj, miq të përhershëm të SHBA

Dy liderët e Kosovës, presidenti Fatmir Sejdiu dhe kryeministri Hashim Thaçi kryen dje në Uashington takimin e parë me zyrtaren e lartë amerikane, sekretaren e Shtetit, Kondoliza Rajs, ku vulosën një mbështetje të fuqishme e të përhershme nga SHBA. "Fakti që Kosova është e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.484Z

Sekretarja Rajs dënon sulmin në Siri, ku u vranë 17 persona

Një makinë bombë shpërtheu në kryeqytetin e Sirisë, Damask, duke shkaktuar vdekjen e 17 vetëve dhe duke plagosur 14 të tjerë. Bomba shpërtheu sot në rrugën që të çon në aeroportin pranë një udhëkryqi të ngarkuar, ku kalon një tjetër rrugë drejt një faltoreje për p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.341Z

Sekretarja Rajs pret Ministrin e Jashtëm kroat Jandrokoviç

Sekretarja amerikane e Shtetit Kondoliza Rajs dhe Ministri i Jashtëm kroat Gordan Jandrokoviç u takuan në Departamentin e Shtetit në Uashington për bisedime mbi marrëdhëniet dypalëshe. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se diskutimet u përqendruan tek gjendja në Ball

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.477Z

SHBA emërojnë ambasadorin e tyre të parë në Kosovë

Sekretarja amerikane e shtetit Kondoliza Rajs emëroi dje ambasadorin e parë të SHBA në Kosovë. Gjatë një konference të përbashkët për shtyp me presidentin e Kosovës Fatmir Sejdiu dhe kryeministrin Hashim Thaci, Kondoliza Rajs njoftoi dje emërimin e Tina Kaidanovit, aktualisht e ngarkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.503Z

Jeremiç takon Rajs, SHBA “i mbyll dyert” kërkesës serbe

 Ndërsa Perëndimi deklaron në mënyrë zyrtare, qoftë drejtpërdrejtë apo tërthorazi, se Kosova është shtet më vete, Serbia po përpiqet dhëmbë për dhëmbë të kthehet pas, me shpresën se historia e vitit të fundit do të fshihet. Ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiç, gja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.685Z

Rajs: Politikat që po ndjek Rusia aktualisht po e çojnë atë në rrugën e vetëizolimit

Sekretarja e Shtetit Kondoliza Rajs tha haptazi gjatë një fjalimi dje se politikat aktuale ruse përfshirë këtu edhe pushtimin e Gjeorgjisë po e çojnë Rusinë në rrugën e vetëizolimit dhe humbjes së rëndësisë politike. Ajo tha se Moska nuk do t'ia dalë me qëllimet e veta p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama