Rezultate te kerkimit per termin: +Kondoliza +Rajs

Total: 179
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.533Z

Basha përshëndet takimin Rajs me liderët e Kosovës

Qeveria shqiptare përshëndeti dje takimin e sekretares amerikane të Shtetit, Kondoliza Rajs, me liderët kosovarë, Sejdiu e Thaçi. Në një deklaratë të posaçme, Ministria e Jashtme e Shqipërisë shprehet se ky takim është konfirmim i vlerësimit të punës së institucioneve të Kosovës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.101Z

Rajs, një vizitë surprizë

Sekretarja amerikane e Shtetit, Kondoliza Rajs, ka vizituar dje Bagdadin në një vizitë të paparalajmëruar. Duke i shprehur përgëzimet e palës amerikane për përpjekjet e qeverisë në fushën e sigurisë, kryesisht për kryeministrin irakian, Nuri al–Maliki, Rajs tha se, ajo ka a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.485Z

Rajs: Anëtarësimi i treshes në NATO rrit stabilitetin

Kondoliza Rajs, sekretarja amerikane e shtetit është shprehur në një intervistë për Washington Post se anëtarësimi i Shqipërisë, Maqedonisë dhe Kroacisë në Aleancën EuroAtlantike sjell stabilitet për rajonin dhe Europën Juglindore. Sipas saj hyrja e këtyre vendeve në NATO është e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.845Z

Bush dhe Rajs pergezojne Obamen

Presidenti amerikan Xhorxh Bush deklaroi se Barak Obama do te kete gjithe mbeshtetjen dhe bashkepunimin e plote te tij ndersa pergatitet per ta pasuar ate ne Shtepine e Bardhe. Pavaresisht sesi votuan te gjithe amerikanet duhet te ndjehen krenare per historine qe u shkrua dje tha Bush. Pergezime pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.767Z

Rajs: BE te mos terhiqet nga plani per pavaresi

Sekretarja amerikane e Shtetit, Kondoliza Rajs, kerkoi dje nga aleatet evropiane "te mos terhiqen nga vendimet e veshtira rreth planeve per pavaresine e Kosoves". Rajs, e cituar nga radio Evropa e Lire, u tha gazetareve ne Berlin se nevojitet "nje mirekuptim i qarte" dhe nje qendrim i perbashket rre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.573Z

Rajs: Shpresojme ne zgjidhjen e emrit te Maqedonise

Sekretarja amerikane e shtetit Kondoliza Rajs deklaroi se SHBA shpresojne ne zgjidhjen e ceshtjes se emrit mes Maqedonise e Greqise, duke nenvizuar se administrata amerikane po punon intensivisht per te. Arritja e kompromisit shtoi ajo do te ndihmonte NATO-n, Maqedonine e Greqine.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.137Z

Rajs – takime në Egjipt me përfaqësues të Kuartetit

Sekretarja amerikane e Shtetit Kondoliza Rajs do të takohet sot dhe nesër në Egjipt me përfaqësues të Kuartetit ndërkombëtar për Lindjen e Mesme.Zonja Rajs dhe përfaqësues të Kuartetit do të mblidhen në pikën turistike Sharm el-Sheik të Egjiptit për të diskutuar mbi përparimin në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama