Rezultate te kerkimit per termin: +Kondoliza +Rajs

Total: 179
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.485Z

Rajs: Anëtarësimi i treshes në NATO rrit stabilitetin

Kondoliza Rajs, sekretarja amerikane e shtetit është shprehur në një intervistë për Washington Post se anëtarësimi i Shqipërisë, Maqedonisë dhe Kroacisë në Aleancën EuroAtlantike sjell stabilitet për rajonin dhe Europën Juglindore. Sipas saj hyrja e këtyre vendeve në NATO është e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.845Z

Bush dhe Rajs pergezojne Obamen

Presidenti amerikan Xhorxh Bush deklaroi se Barak Obama do te kete gjithe mbeshtetjen dhe bashkepunimin e plote te tij ndersa pergatitet per ta pasuar ate ne Shtepine e Bardhe. Pavaresisht sesi votuan te gjithe amerikanet duhet te ndjehen krenare per historine qe u shkrua dje tha Bush. Pergezime pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.767Z

Rajs: BE te mos terhiqet nga plani per pavaresi

Sekretarja amerikane e Shtetit, Kondoliza Rajs, kerkoi dje nga aleatet evropiane "te mos terhiqen nga vendimet e veshtira rreth planeve per pavaresine e Kosoves". Rajs, e cituar nga radio Evropa e Lire, u tha gazetareve ne Berlin se nevojitet "nje mirekuptim i qarte" dhe nje qendrim i perbashket rre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.573Z

Rajs: Shpresojme ne zgjidhjen e emrit te Maqedonise

Sekretarja amerikane e shtetit Kondoliza Rajs deklaroi se SHBA shpresojne ne zgjidhjen e ceshtjes se emrit mes Maqedonise e Greqise, duke nenvizuar se administrata amerikane po punon intensivisht per te. Arritja e kompromisit shtoi ajo do te ndihmonte NATO-n, Maqedonine e Greqine.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.137Z

Rajs – takime në Egjipt me përfaqësues të Kuartetit

Sekretarja amerikane e Shtetit Kondoliza Rajs do të takohet sot dhe nesër në Egjipt me përfaqësues të Kuartetit ndërkombëtar për Lindjen e Mesme.Zonja Rajs dhe përfaqësues të Kuartetit do të mblidhen në pikën turistike Sharm el-Sheik të Egjiptit për të diskutuar mbi përparimin në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.224Z

Rajs: Vizita në Libi tregon se Uashingtoni nuk ka armiq të përjetshëm

Sekretarja amerikane e Shtetit Kondolisa Rajs në takimin me udhëheqësin e Libisë Moamar Gadafi, 5 shtator 2008 Sekretarja amerikane e Shtetit Kondoliza Rajs thotë se marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe Libisë kanë filluar mirë, pas takimit që ajo zhvilloi me udhëheqësin lib

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.710Z

Rajs në Tripoli pas 55 vitesh ngrirje diplomatike

 Sekretarja amerikane e Shtetit ka mbërritur për një vizitë në Libi, e cila konsiderohet historike, pasi një sekretar amerikan shteti nuk ka shkelur në Libi që në vitin 1953. “Vizita ime tregon se Shtetet e Bashkuara nuk kanë armiq të përhershëm”, ka deklaruar Rajs, sap

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama