Rezultate te kerkimit per termin: +Konferenca

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.537Z

Procedurat për Presidentin, nesër Konferenca e Kryetarëve

TIRANE- Kuvendi i Shqiperise nis neser zyrtarisht punen per procedurat e zgjedhjes se Presidentit te ri te vendit. Ne nje deklarate per mediat, Kuvendi ka bere me dije se Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli bazuar në nenet 87 dhe 88 të Kushtetutës të Republikës së Shqipërisë dhe nenit 109

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.651Z

Konferenca e Kryetarëve, debate për Kodet

TIRANE- Debate ne Konferencen e Kryetareve te grupeve parlamentare per disa projektligje te planifikuara per perfshirje ne kalendarin tre javor te punimeve te Kuvendit. Partia Socialiste ka kerkuar me shume kohe per diskutimin e tre Kodeve, te Gjykates penale, civile dhe administrative, duke kerkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.619Z

Konferenca e Londrës

Gjatë disa viteve të fundit e kam vizituar këtë rajon shumë herë. Unë kam parë përpjekjet e bëra nga Afganët, Pakistanezët dhe komuniteti ndërkombëtar për të frenuar kryengritjet. Strategia e re ushtarake do ta çojë këtë në një nivel tjetër. Por suksesi kërkon që të gjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.096Z

Konferenca e Kryetarve: Lironi parlamentin

Konferenca e Kryetarve tha se greva duhet të zhvendoset jashtë ambjenteve të parlamentit, pasi parlamenti është një vend ku zhvillohen debatet politike. Konferenca fton grevistet të respektojnë rregulloren e kuvendit. Sipas konferences, reforma për kodin zgjedhore për të cilën kanë hyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.572Z

Konferenca gjyqesore, Bejleri kunder

Ne deklaraten zyrtare te pak diteve me pare njoftohej se pas mbledhjes mbare gjyqesore, grupi nismetar i perbere prej 119 gjyqtaresh mandatoi unanimisht kryetaren e Gjykates se Larte Shpresa Becaj per te thirrur konferencen kombetare gjyqesore, nga ku do te zgjidhen kater anetaret e rinj te KLD-se.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.143Z

Komisioni per zgjedhjet deshton Konferenca e Kryetareve

Per kete arsye Kuvendi i Shqiperise do te caktoje daten e shqyrtimit te kerkeses se grupit parlamentar te PS-se mbi ngritjen e komisionit hetimor. Konferenca e Kryetareve u mblodh serish ne vazhdim te mbledhjes se dates 6 dhjetor per te rimarre ne shqyrtim kete kerkese te grupit parlamentar te PS-se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.285Z

Thimio Kondi: Të mblidhet Konferenca Gjyqësore

Ish-kryetari i Gjykatës së Lartë, njëkohësisht edhe kreu i Konferencës Gjyqësore, Thimio Kondi, është pro mbledhjes të të gjithë gjyqtarëve të Republikës së Shqipërisë për të vendosur anëtarët e rinj të KLD-së, megjithëse nuk ka një ligj. Ai e quan gabim të rëndë mosmble

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama