Rezultate te kerkimit per termin: +Konferenca

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.328Z

Afganistan,konferenca pro kalimit të sigurisë te vendasit

Në komunikatë i bëhet thirrje opozitës së armatosur afgane dhe komunitetit të tyre që të heqin dorë nga dhuna dhe të mos kenë lidhje me organizatat terroriste ndërkombëtare si dhe të respektojnë kushtetutën në ndërtimin e një Afganistani paqësor.Edhe ministri francez i Punëve t�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.470Z

Para dhe perkrahje Keshillit Tranzitor - Konferenca e Parisit

Ne tryezen e negociatave qene ulur kaq shume shtete sa secili nga perfaqesuesit pati mundesi te bente vetem nje deklarate te vogel. Pra nuk pati nje diskutim plani i shpresuar per rrugen drejt demokracise nuk mundi te hartohej. Megjithate u derguan sinjale te rendesishme. Keshtu te gjitha shtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.174Z

Tiranë, zhvillohet në maj konferenca e OSBE-së

Sot në Këshillin e Përhershem të OSBE-së u miratua vendimi për organizimin e Konferencës së Nivelit të lartë të OSBE-së mbi Tolerancën dhe Mosdikriminimin. Kjo konferencë do të zhvillohet në Tiranë, në datat 21 – 22 maj 2013. Ky është aktiviteti më i lartë i organizatës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.151Z

Të hënën mblidhet Kuvendi. Vendos Konferenca e Kryetarëve

17-01-2013 / Gazeta 55 “Të hënën nis sesioni i ri parlamentar për këtë vit”. Vendimi është marrë sot në mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve, të cilët përcaktuan orën 17:00 për nisjen e seanc

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama