Rezultate te kerkimit per termin: +Konferenca

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.470Z

Para dhe perkrahje Keshillit Tranzitor - Konferenca e Parisit

Ne tryezen e negociatave qene ulur kaq shume shtete sa secili nga perfaqesuesit pati mundesi te bente vetem nje deklarate te vogel. Pra nuk pati nje diskutim plani i shpresuar per rrugen drejt demokracise nuk mundi te hartohej. Megjithate u derguan sinjale te rendesishme. Keshtu te gjitha shtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.174Z

Tiranë, zhvillohet në maj konferenca e OSBE-së

Sot në Këshillin e Përhershem të OSBE-së u miratua vendimi për organizimin e Konferencës së Nivelit të lartë të OSBE-së mbi Tolerancën dhe Mosdikriminimin. Kjo konferencë do të zhvillohet në Tiranë, në datat 21 – 22 maj 2013. Ky është aktiviteti më i lartë i organizatës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.151Z

Të hënën mblidhet Kuvendi. Vendos Konferenca e Kryetarëve

17-01-2013 / Gazeta 55 “Të hënën nis sesioni i ri parlamentar për këtë vit”. Vendimi është marrë sot në mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve, të cilët përcaktuan orën 17:00 për nisjen e seanc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.840Z

Hagë, sot konferenca për çështjen e Ramush Haradinaj

Gjykata ndërkombëtare e Hagës do të mbajë sot një konferencë për çështjen e ish-kreut të UÇK-së Haradinaj Ramush dhe bashkëpunëtorët e tij, Idriz Balaj dhe Lah Brahimaj Brahimaj. Lajmi është bërë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama