Rezultate te kerkimit per termin: +Konferenca

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.890Z

Kalendari i punimeve, mblidhet Konferenca e Kryetarëve

TIRANE- Konferenca e Kryetarëve të Grupeve Parlamentare ka nisur mbledhjen per miratimin e kalendarit 3-javor të punimeve të Kuvendit. Mbledhja vjen vetem pak dite para nisjes se sesionit te ri parlamentar, qe starton punen ditën e hënë më 3 shtator. Nje dite me pare, Kryetarja e Kuvendit, J

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.043Z

Konferenca Ipeshkvore uron Bujar Nishanin

Konferenca Ipeshkvore e Shqipërisë ka uruar Bujar Nishanin për zgjedhjen në postin e presidentit të ri të shtetit. Në urimin e saj, Konferenca Ipeshkvore thekson se posti në të cilin Zoti Nishani është zgjedhur ka një rëndësi t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.246Z

Konferenca e Kryetarëve: Komison për reformën zgjedhore

Tiranë- Ngritja e komisionit për reformën zgjedhore dhe parlamentare si dhe krijimi i një programi për diskutimin e ligjëve me shumicë të cilësuar, u miratuan sot në Konferencën e Kryetarëve. Po ashtu kryetarët e grupëve paralamentare të pozitës dhe opozitës  vendosen që të ngrih

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.537Z

Procedurat për Presidentin, nesër Konferenca e Kryetarëve

TIRANE- Kuvendi i Shqiperise nis neser zyrtarisht punen per procedurat e zgjedhjes se Presidentit te ri te vendit. Ne nje deklarate per mediat, Kuvendi ka bere me dije se Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli bazuar në nenet 87 dhe 88 të Kushtetutës të Republikës së Shqipërisë dhe nenit 109

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.651Z

Konferenca e Kryetarëve, debate për Kodet

TIRANE- Debate ne Konferencen e Kryetareve te grupeve parlamentare per disa projektligje te planifikuara per perfshirje ne kalendarin tre javor te punimeve te Kuvendit. Partia Socialiste ka kerkuar me shume kohe per diskutimin e tre Kodeve, te Gjykates penale, civile dhe administrative, duke kerkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.619Z

Konferenca e Londrës

Gjatë disa viteve të fundit e kam vizituar këtë rajon shumë herë. Unë kam parë përpjekjet e bëra nga Afganët, Pakistanezët dhe komuniteti ndërkombëtar për të frenuar kryengritjet. Strategia e re ushtarake do ta çojë këtë në një nivel tjetër. Por suksesi kërkon që të gjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.096Z

Konferenca e Kryetarve: Lironi parlamentin

Konferenca e Kryetarve tha se greva duhet të zhvendoset jashtë ambjenteve të parlamentit, pasi parlamenti është një vend ku zhvillohen debatet politike. Konferenca fton grevistet të respektojnë rregulloren e kuvendit. Sipas konferences, reforma për kodin zgjedhore për të cilën kanë hyr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama