Rezultate te kerkimit per termin: +Konfirmimit

Total: 1434
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.784Z

Erion Veliaj drejt konfirmimit si kandidat i PS-së për Tiranën

Erion Veliaj duket se do të jetë kandidati i së majtës për Tiranës. Ai është në garë me Blendi Klosin për kandidimin. Por, sondazhet e kryera me anëtarët e PS-së, kanë nxjerrë Veliajn si të preferuarin e socialistëve për të kandiduar për Tiranën. Tashmë vendimi do të merre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.832Z

Veliaj drejt konfirmimit, Arben Tafaj kandidon si i pavarur

Ndërkohë që Partia Socialiste po shkon drejt konfirmimit të emrit të Erion Veliajt si kandidat për Bashkinë e Tiranës, PD akoma nuk ka vendosur. Në Tiranë, më të përfolurit ditët e fundit janë Halim Kosova, Besnik Aliaj dhe Gerti Bogdani. Ndërkohë Arben Tafaj, një prej figurave me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.769Z

SHBA: Fillojnë seancat e konfirmimit për gjykatësen Sotomayor

Në Uashington filluan seancat për konfirmimin e gjykatëses Sonia Sotomajor, kandidatja e caktuar nga Presidenti Barak Obama për Gjykatën e Lartë. Demokrati Patrik Leahy, kryetar i komisionit juridik të senatit, foli për arritjet të zonjës Sotomajor dhe përvojën e saj juridike dhe b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.611Z

Sonia Sotomajor, fillon sot procesi i konfirmimit 

Sot fillojnë seancat për konfirmimin e gjykatëses Sonia Sotomajor, kandidatja e caktuar nga Presidenti Barak Obama për Gjykatën e Lartë. Nëse konfirmohet nga Senati, zonja Sotomajor do të bëhej e para gjyqtare hispanike dhe gruaja e dytë në përbërjen aktuale të Gjykatës, pas anët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.672Z

Arsenal, Galas drejt konfirmimit

Sikurse ka bërë të ditur prestigjiozja franceze "L‘Equipe", e cila ka cituar burime shumë pranë vetë futbollistit francez të Arsenalit, Uilliam Galas (31-vjeçar), marrëdhëniet mes mbrojtësit francez dhe skuadrës angleze po shkojnë në drejtim të stabilizimit të tyre. Ndërsa shumë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.327Z

Di Matteo, drejt konfirmimit

Chelsea i beson Roberto di Matteos. Sipas të përditshmes britanike Daily Mail, kampioni i Evropës duket se është bindur për kualitetet e trajnerit italian, të cilin thuhet se ka vendosur ta mbajë në detyrë edhe për sezonin e ardhshëm. Di Matteo mori drejtimin e Chelseas në baza të për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.328Z

Në pritje të konfirmimit të aktakuzës

Në Gjykatën e Qarkut në Prishtinë, është mbajtur seanca për konfirmim të aktakuzës ndaj të pandehurit Nasim Curi. Sipas përfaqësuesit të akuzës, Nesim Curri ngarkohet me dy vepra penale, detyrim në kontestim dhe veprën penale kërcënim në kontestim. Me këtë rast, pasi prokurori

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama