Rezultate te kerkimit per termin: +Kongres

Total: 5061
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.177Z

Kongres për Evlija Çelebinë

Nën patronazhin e presidentit maqedonas, Gjorge Ivanov, i cili edhe do të mbajë një fjalim në hapje, në Shkup mbahet kongresi ndërkombëtar treditor kushtuar 400-vjetorit të lindjes së udhëpërshkruesit të njohur osman, Evlija Çelebija.Kongresi është titulluar "Ballkani i Evlija Çeleb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.348Z

Demokristianët, kongres në dy data

Vazhdojnë konfliktet brenda PDK-së. Intensifikohet akoma më shumë debati mes Nard Ndokës dhe kundërshtarëve të tij për të mbijetuar brenda Partisë Demokristiane. Nga njëra anë, zv/ministri i Jashtëm, Anton Gurakuqi, ka bërë me dije se Kongresi për të shkarkuar kreun e PDK-së do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.004Z

Kongres madhështor për të rizgjedhur humbësin qesharak

  “Pendesa është varka që nuk mbytet kurrë” - Hygó - PS do të zhvillojë një kongres madhështor, të jashtëzakonshëm. Gjithë socialistët e devotshëm po bëjnë gati analizat për të zbuluar shkaqet e humbjes se zgjedhjeve. Të gjithë presin, në radhë të par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.382Z

Obama flet sot ne Kongres

Presidenti i zgjedhur i Shteteve te Bashkuara, Barack Obama, do te flase sot pasdite per planin stimulues te ekonomise.Obama dhe keshilltaret e tij po punojne me Kongresin per planin 775 miliarde dollaresh, i cili perfshin lehtesimin e taksave si dhe shpenzimet per ndertimin e rrugeve dhe shkollave.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.832Z

Pas 65 vjetesh, PS kongres i mbyllur

Ka perfunduar mbledhja e kryesise se Partise Socialiste, e cila ka zgjatur per 5 ore rresht dhe eshte shoqeruar me debate te shumta mes anetareve te kryesise. Ne nje prononcim per mediat pas perfundimit te mbledhjes se kryesise se PS deputeti Ben Blushi ka deklaruar se nuk do te jete kandidature e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.849Z

Demokratet forcojne pozitat ne Kongres

Dy dite me pare ne Amerike u votua dhe per te dyja dhomat e Kongresit amerikan. Demokratet kane shenuar fitore te qarte ndaj rivaleve te tyre republikane. Partia ka marre te pakten pese vende nga republikanet, duke i forcuar keshtu pozitat ne Kongres. Parashikohet se demokratet do te sigurojne shumi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.401Z

Gurakuqi dorëzon në PDK kërkesën për kongres

Dorëzohet pasditen e djeshme në selinë e PDK-së kërkesa zyrtare për kongres të jashtëzakonshëm, e cila ka për qëllim largimin e kryetarit Nard Ndoka. Dorëzimi zyrtar i kësaj kërkese konfirmon përplasjet që po ndodhin brenda Partisë Demokristiane, të cilat janë mohuar publikisht ng

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama