Rezultate te kerkimit per termin: +Konsullin

Total: 344
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.119Z

Berisha pret në takim Konsullin e Nderit të Shqipërisë në Liban

Kryeministri Berisha priti në një takim Konsullin e Nderit të Shqipërisë në Liban, zotin Marc I. Ghorayeb. Në takim kryeministri Berisha e përgëzoi dhe falënderoi Konsullin Ghorayeb për punën e tij për forcimin e marrëdhënie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.427Z

Presidenti Meksikan pret Konsullin Ndroqi. Lajmi pasqyrohet nga shtypi i ditës: Takim i rëndësishëm

Gazetat kanë pasqyruar takimin e Konsullit të Nderit, Ylli Ndroqi me Presidentin Meksikan, Enrike Pena Nieto. Pavarësisht lajmeve të shumta të ditës, gazetat kanë pasqyruar edhe në faqe të parë  foton e takimit të rëndësishëm, që realizohet për herë të parë mes një personaliteti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.066Z

Greqia tërheq konsullin Economou nga Korca

ATHINE- Sipas disa mediave ne Greqi, që i referohen ministrisë së jashtme, kjo e fundit ka terhequr Konsullin e Përgjithshëm grek në Korçë Theodor Economou. Kjo terheqje nga detyra bëhet disa muaj para përfundimit të mandatit të tij në krye të konsullatës greke në Korcë. Sipas kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.067Z

Greqia tërheq konsullin Ikonomus nga Korca

ATHINE- Sipas disa mediave ne Greqi, që i referohen ministrisë së jashtme, kjo e fundit ka terhequr Konsullin e Përgjithshëm grek në Korçë Theodhoro Ikonomus (ne greqisht Theodor Economou). Kjo terheqje nga detyra bëhet disa muaj para përfundimit të mandatit të tij në krye të konsull

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.067Z

Greqia terheq konsullin shkak thirrjet per te ndryshuar kombesine

Ministria e Jashtme e Greqise ka thirrur konsullin e pergjithshem te saj ne Korce Theodore Economou per raportim. Lajmin e kane bere te ditur mediat ne greke qe sipas tyre ministria e jashtme ka vendosur te therrase per te dhene shpjegime mbi ngjarjet e fund ne Shqiperia qe kane pasur si pikenisje t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.837Z

Gjykata greke: Burg për ish-konsullin grek në Korçë, Ekonomu

Drejtësia greke dënon me një vit burg, ish konsullin grek në Korçë, Teodoros Ekonomu Kamarino dhe 2 ish punonjës të konsullatës. Theodhoros Ekonomu Kamarino u dënua me një vit burg, tre vjet liri me kusht dhe një gjobë prej 5 000 eurosh, pasi u shpall fajtor “për sjellje të pahi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.348Z

PDIU Nese qeveria nuk shpall non grata konsullin Ikonomus do ta shpallin qytetaret

Durres 17 mars NOA 8211 Kryesia e partise Drejtesi Integrim dhe Unitet vijoi dje turin e takimeve ne qytetin e Durresit me pjesemarrjen e perfaqesuesve Shpetim Idrizi Tahir Muhedini dhe Dashamir Tahiri. Gjate takimit kryetari i kesaj force politike Shpetim Idrizi ndaloi ne te gjitha hapat qe ka nder

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama