Rezultate te kerkimit per termin: +Konsullin

Meta: total 349 / total_found 349 / time 0.000 / keyword[0] konsullin / docs[0] 349 / hits[0] 447 /
Shqipëria, vend me potenciale të duhura për investime
  • 2008-02-06

Shqipëria, vend me potenciale të duhura për investime

Kryeministri Berisha, në vazhdim të vizitës në Japoni, zhvilloi sot një takim me Ministrin e Ekonomisë Tregtisë dhe Industrisë, zotin Akiro Amari. Duke i uruar mirëseardhjen, ministri Amari e përgëzoi Kryeministrin për prezantimin që i bëri reformave dhe arritjeve të qeverisë shq

Kryeministri Berisha takohet me Konsullin e Nderit të Shqipërisë në Japoni, zotin Tobita Hidekazu
  • 2008-02-05

Kryeministri Berisha takohet me Konsullin e Nderit të Shqipërisë në Japoni, zotin Tobita Hidekazu

Kryeministri Berisha, i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në Japoni, zhvilloi sot një takim me Konsullin e Nderit të Shqipërisë në Japoni, zotin Tobita Hidekazu.   Gjatë takimit miqësor, Kryeministri vlerësoi ndihmën e madhe që qeveria japoneze i ka dhënë Shqipërisë në f

No Pic available
  • 2007-12-22

Minarolli-Dishnica, nis gjyqi diplomatik

TIRANE - Procesi gjyqesor ndaj ish-konsullit tone ne Greqi, Faik Dishnica, sjell ne gjykate ambasadorin Vili Minarollin. Debati per motive banale, i ndodhur disa kohe me pare, duke krijuar nje skandal te vertete ne ambasaden shqiptare, u be objekt i seances se djeshme ne Gjykaten e Tiranes. Minaroll

No Pic available
  • 2007-12-21

Minarolli ne gjykate: “Dishnica me goditi”

Ambasadori yne ne Greqi, Vili Minarolli, dje eshte paraqitur ne Gjykate ne cilesine e deshmitarit dhe te demtuarit. Ai ka deshmuar se konsulli Faik Dishnica e ka goditur. Burime prane kesaj gjykate pohuan se Minarolli ka rrefyer incidentin qe ka pasur kohe me pare me konsullin Dishnica. Procesi per

Kryeministri Fatos Nano priti sot në një takim të veçantë Presidentin e Qendrës për Paqen mes Popujve me qendër në Asizi të Italisë, z. Xhanfranko Kosta, si dhe Konsullin e Nderit të Shqip
  • 2004-10-07

Kryeministri Fatos Nano priti sot në një takim të veçantë Presidentin e Qendrës për Paqen mes Popujve me qendër në Asizi të Italisë, z. Xhanfranko Kosta, si dhe Konsullin e Nderit të Shqip

Kryeministri Fatos Nano priti sot në një takim të veçantë Presidentin e Qendrës për Paqen mes Popujve me qendër në Asizi të Italisë, z. Xhanfranko Kosta, si dhe Konsullin e Nderit të Shqipërisë në Itali me qendër në Rimini z. Nikola Pintuçi. Kryeministri Nano në këtë takim v

Sot pasdite zv/ministri i Punëve të Jashtme, zoti Luan Hajdaraga, dha një konferencë shtypi rreth zhvillimeve më të fundit në pikat e kalimit kufitar me Greqinë, në Kapshticë dhe Kakavijë.
  • 2002-08-18

Sot pasdite zv/ministri i Punëve të Jashtme, zoti Luan Hajdaraga, dha një konferencë shtypi rreth zhvillimeve më të fundit në pikat e kalimit kufitar me Greqinë, në Kapshticë dhe Kakavijë.

Sot pasdite zv/ministri i Punëve të Jashtme, zoti Luan Hajdaraga, dha një konferencë shtypi rreth zhvillimeve më të fundit në pikat e kalimit kufitar me Greqinë, në Kapshticë dhe Kakavijë. Ai deklaroi: Ne pikat e kalimit kufitar me Greqine, ne Kapshtice dhe Kakavije qe prej disa dite

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama