Rezultate te kerkimit per termin: +Konsullin

Meta: total 349 / total_found 349 / time 0.000 / keyword[0] konsullin / docs[0] 349 / hits[0] 447 /
Ndocaj do konsullin e MilanosFotografon voten e ja nis Bushatit
  • 2016-04-24

Ndocaj do konsullin e MilanosFotografon voten e ja nis Bushatit

Transmetuar me 23042016 - 2101 Gjate votimit per kryesine e re te Partise Socialiste ne Asamblene Kombetare kaloi jo pa humor procesi i numerimit kur ne dy prej fleteve dikush kishte votuar vetem per nje emerbr br Konkretisht minis

Alexandre Degrand: Një libër referencë për lexuesit frankofonë
  • 2016-04-21

Alexandre Degrand: Një libër referencë për lexuesit frankofonë

Libri i konsullit francez Alexandre Degrand Souvenirs de la Haute Albanie (apo Kujtime nga Shqipëria e Epërme, në shqip) është një libër i rrallë dhe shumë pak ekzemplarë mund të gjesh në Bibliotekën Kombëtare apo atë të Institutit të Historisë e të Akademisë së Shkencave.

No Pic available
  • 2016-03-30

Erdogan revoltohet me diplomatët e huaj: Turqia nuk është vendi juaj

Mosmarrëveshja për praninë e diplomatëve të huaj si vëzhgues në procesin gjyqësor kundër dy gazetarëve kritikë ndaj qeverisë në Turqi është ashpërsuar. Presidenti Erdogan ka shprehur zemërimin e tij. Në një fjalim të mbajtur në Stamboll, Presidenti i Turqisë sulmoi veçanëris

Ky nuk është vendi juaj, kjo është Turqia
  • 2016-03-29

Ky nuk është vendi juaj, kjo është Turqia

Mosmarrëveshja për praninë e diplomatëve të huaj si vëzhgues në procesin gjyqësor kundër dy gazetarëve kritikë ndaj qeverisë në Turqi është ashpërsuar. Presidenti Erdogan ka shprehur zemërimin e tij. Në një fjalim të mbajtur në Stamboll, Presidenti i Turqisë sulmoi veçanëris

Nga Gora, qytetar i BE: Pasaportat bullgare zbrazin fshatrat e Kukësit
  • 2016-03-27

Nga Gora, qytetar i BE: Pasaportat bullgare zbrazin fshatrat e Kukësit

Nga Bashkim Shala Çdo javë në qendër të Kukësit, pasagjerë të pazakontë ngjiten me dokumente në duar brenda një furgoni dhe nisen për një udhëtim tetë orësh drejt Sofjes, kryeqytetit bullgar. Pasagjerët i përkasin zonës së Gorës, e njohur për komunitetin e vet dygjuhësh dhe

Ambasadori i Pakistanit Riyaz inauguron konsullatën e nderit të Republikës Islamike të Pakistanit në Shqipëri
  • 2016-03-16

Ambasadori i Pakistanit Riyaz inauguron konsullatën e nderit të Republikës Islamike të Pakistanit në Shqipëri

Konsullata e Nderit e Republikës Islamike të Pakistanit është hapur dje në Tiranë. Ambasadori i Pakistanit në Shqipëri, Shkëlqesia e tij Ambasadori Nadeem Riyaz inauguroi Konsullatën e Nderit në një pritje zyrtare. Gjatë fjalës së rastit ambasadori Riyaz theksoi se Pakistani dhe Shq

Rinia shqiptare në Turqi, e vendosur për ruajtjen e identitetit kombëtar
  • 2016-03-14

Rinia shqiptare në Turqi, e vendosur për ruajtjen e identitetit kombëtar

Angazhimi më i madh i rinisë dhe i studentëve, si brez i ardhshëm i liderëve, është i domosdoshëm. Shqiptarët janë njohur në botë si një komb me rini kreative, inteligjente dhe punëtore, duke ia shtuar këtyre edhe numrin e madh, me të cilin përfaqësohen. Ministria e Diasporës, n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama