Rezultate te kerkimit per termin: +Konsullin

Total: 344
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.348Z

PDIU Nese qeveria nuk shpall non grata konsullin Ikonomus do ta shpallin qytetaret

Durres 17 mars NOA 8211 Kryesia e partise Drejtesi Integrim dhe Unitet vijoi dje turin e takimeve ne qytetin e Durresit me pjesemarrjen e perfaqesuesve Shpetim Idrizi Tahir Muhedini dhe Dashamir Tahiri. Gjate takimit kryetari i kesaj force politike Shpetim Idrizi ndaloi ne te gjitha hapat qe ka nder

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.680Z

Mbyllen hetimet për konsullin shqiptar në Greqi

  TIRANË- Pas tërheqjes së kallëzimit ngaemigranti Aristidhi Konomi, prokuroria mbyll hetimet përkonsullin shqiptar në Athinë, Ilirian Çukaj. Sipas organit të akuzës, hetimet ndaj konsullit shqiptar filluan pak muaj më parë, kur Ministria e Brendshme denoncoi në prokuro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.708Z

Emigranti tërheq kallëzimin, mbyllen hetimet për konsullin

Prokuroria ka mbyllur hetimet për Ilirjan Çukajn, për mungesë provash TIRANË- Pas tërheqjes së kallëzimit ngaemigranti Aristidh Konomi, prokuroria mbyll hetimet përkonsullin shqiptar në Athinë, Ilirian Çukaj. Sipas organit të akuzës, hetimet ndaj konsullit shqiptar fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.120Z

Kryeministri Berisha pret në takim Konsullin e Nderit të Shqipërisë në Liban, zotin Marc I. Ghorayeb  

Kryeministri Berisha priti në një takim Konsullin e Nderit të Shqipërisë në Liban, zotin Marc I. Ghorayeb. Në takim kryeministri Berisha e përgëzoi dhe falënderoi Konsullin Ghorayeb për punën e tij për forcimin e marrëdhënie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:44.017Z

Cakaj shkarkon Konsullin e Përgjithshëm të Shqipërisë në Bari, ja kush e zëvendëson

Shkarkime në Konsullatën shqiptare në Bari të Italisë. Ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj, ka shkarkuar sot nga detyra Konsullin e Përgjithshëm në Bari, Ardian Haskajn, sipas “News24”. Në vend të Haskaj, Cakaj ka emëruar Genta Mburimin. Shkarkimi në Konsullatën n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.251Z

Athina terheq konsullin e Korces. Beri thirrje antishqiptare

Qeveria greke ka tërhequr konsullin e saj në Korçë Theodhoros Ikonomi Kamarinos disa muaj para mbarimit të mandatit të tij zyrtar. Lajmi konfirmohet nga një television grek i cili bën të ditur se shkak për largimin nga detyra të konsullit &eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.916Z

Festa e Greqise rikthen ne publik konsullin Ikonomu

Gjirokaster Bojkotohet nga Keshilli Bashkiak sajdiset nga zyrtaret e larte. Situate krejt tjeter ne Dropull Festa kombetare e Greqise ka nxjerre perseri ne skene konsullin grek te Korces Theodhoros Ikonomu. Kesaj radhe diplomati eshte kujdesur te mos nxjerre nga goja asnje fjale por ka urdheruar st

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama