Rezultate te kerkimit per termin: +Kopenhag

Total: 191
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.478Z

Mobilizimi n Kopenhag

Rreth 15 mij delegat, ambientalist, shkenctar, gazetar dhe t tjer do t tubohen nesr n Kopenhag, pr t filluar negociatat dyjavore pr at se far duhetme problemin e ndryshimeve klimatike. Tubimi quhet COP-15, pra m saktsisht Konferenca e 15-t e palve, t prfshira n Konventn korniz nga viti 1992 t OKB-s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.178Z

Mosmarrveshjet rrezikojn Konferencn n Kopenhag

Multimiliarderi amerikan, George Soros, theksoi se mosmarrveshjet e thella n lidhja me financimin e masave kundr ndryshimeve klimatike n shtetet e varfra, mund t nxjerrin nga binart Konferencn e OKB-s pr ndryshime klimatike, e cila po zhvillohet n Kopenhag. Ai theksoi se propozimi i shteteve t pasu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.635Z

T gjith n Kopenhag

Udhheqsit botror filluan t zbarkojn n kryeqytetin e Danimarks, Kopenhag, pr t marr pjes n Konferencn e OKB-s pr ndryshime klimatike, me synimin q ti japin nj nxitje t re negociatave, pas vrejtjeve se Konferenca po krcnon q t dshtoj. Sekretari i Prgjithshm i OKB-s, Ban Ki Moon, kryeministri i Britan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.532Z

Konferenca n Kopenhag para dshtimit?

Udhheqsit botror filluan t zbarkojn sot n Kopenhag, n momentin kur zyrtart danez pranuan se ka filluar t zbehet shpresa pr arritjen e nj marrveshje gjithprfshirse pr ndryshimet klimatike, pasi q negociatat mes shteteve t pasura dhe t varfra kan hyr n qorrsokak. Nj zyrtar theksoi se nikoqiri i Konfe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.489Z

Disa nga shtjet kryesore n Kopenhag

Por pr far do t diskutohet n kt takim dhe far pritet t arrihet prmes tij? M posht trajtojm disa nga shtjet kryesore t samitit t OKB-s pr klimn q zhvillohet n Kopenhag - Prse zhvillohen bisedimet n Kopenhag? Shumica e qeverive t bots besojn se ndryshimet klimatike prbjn nj krcnim pr shoqrin njerzor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.739Z

Kopenhagë priti shqiptarët, po vjen edhe Indeksonline (Foto)

Danimarka do të jetë nikoqir i një sfidë të madhe nesër mbrëma. Në Kopenhagë do të luhet ndeshja ndoshta vendimtare për danezët dhe Kombëtaren Kuqezi në kualifikimet për Kampionatin Evropian. Në stadiumin danez pritet t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.831Z

Fyle ia kujton Maqedonisë kriteret e Kopenhagës

Situata aktuale politike në Republikën e Maqedonisë sfidon përmbushjen e njërit nga tre kriteret e Kopenhagës, i cili ka të bëjë me pjekurinë e institucioneve politike, dhe kjo është jashtëzakonisht e rëndësishme për pro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama