Rezultate te kerkimit per termin: +Kor

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.984Z

Serenatat Korçare ngelen himni i dashurisë korçare

Tradita e këngës në Korçë kanë një domethënie të veçantë kur ato quhen me plot krenari për këtë qytet “Serenata Korçare”.Serenatat kanë patur kulmin e tyre të hershëm në këtë qy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.596Z
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.376Z

Korçë, çelet panairi i biznesit, spikat “Birra Korça”

KORÇE - Çelet në qytetin e Korçës panairi i biznesit shqiptaro-maqedonas. Në këtë panair marrin pjesë rreth 30 biznese nga Korça, Pogradeci, Ohri dhe Struga. Birra e pare shqiptare, “Birra Korça” ka tërhequr një n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.500Z

"Birra Korça" sponsorizon "Borgjezin Fisnik", premiera korr sukses në publikun korçar

KORÇE - Komedia "Borgjezi Fisnik" e Molierit ka çelur mbrëmjen e së shtunës sezonin artistik në teatrin "Andon Zako Çajupi" në Korçë. Me regji të Erjon Isait dhe nën interpretimin e shkëlqyer të aktorëve Marko Bitraku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.318Z

Korça-Gjirokastra,bllokohen nga bora

Moti i keq ka pushtuar juglindjen në 24 orët e fundit, teksa bashkë me temperaturat e ulëta është shoqëruar me rrugë të bllokuara dhe mjaft problematike. Nga orët e vona të natës së kaluar qarku juglindor i vendit është mbuluar nga rreshjet e dëborës. Sasitë e këtyre rreshjeve kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.937Z

Korçë, policia arreston 3 persona

Drejtoria e Përgjithshme e Policisë në një deklaratë për shtyp u shpreh se janë arrestuar 4 persona nga policia e Korçës. Kështu është arrestuar shtetasi Klodian Fuatllari, 28 vjeç, lindur në Korçë, për veprën penale të "Kanosjes", ka goditur një qytetar të m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.049Z

Ambasadorja: E mahnitur nga "Birra Korça"

KORÇE -Mes mijëra pjesëmarrësish dhe nën zërin melodioz të këngëtares shqiptare Maya, e sjellur enkas nga "Birra Korça", është çelur mbrë-mjen e së premtes edhe nata e tretë e Festës së Birrës në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama