Rezultate te kerkimit per termin: +Kor

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.318Z

Korça-Gjirokastra,bllokohen nga bora

Moti i keq ka pushtuar juglindjen në 24 orët e fundit, teksa bashkë me temperaturat e ulëta është shoqëruar me rrugë të bllokuara dhe mjaft problematike. Nga orët e vona të natës së kaluar qarku juglindor i vendit është mbuluar nga rreshjet e dëborës. Sasitë e këtyre rreshjeve kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.937Z

Korçë, policia arreston 3 persona

Drejtoria e Përgjithshme e Policisë në një deklaratë për shtyp u shpreh se janë arrestuar 4 persona nga policia e Korçës. Kështu është arrestuar shtetasi Klodian Fuatllari, 28 vjeç, lindur në Korçë, për veprën penale të "Kanosjes", ka goditur një qytetar të m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.049Z

Ambasadorja: E mahnitur nga "Birra Korça"

KORÇE -Mes mijëra pjesëmarrësish dhe nën zërin melodioz të këngëtares shqiptare Maya, e sjellur enkas nga "Birra Korça", është çelur mbrë-mjen e së premtes edhe nata e tretë e Festës së Birrës në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.282Z

Korçë,transportonte klandestinë,arrestohet

Policia e qytetit të Korçës ka arrestuar shtetasin Manjoli Myftari 29 vjeç lindur në Dibër dhe banues në Tiranë për veprën penale të kalimit të paligjshëm të kufirit. Arrestimi i tij u bë pasi u kap në flagrancë në pikën e kufirit të Qafë Thanës me furgonin me targ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.494Z

Korçë/Boom divorcesh, shkak emigracioni

Emigracioni po "bren" familjet në rrethin e Korçës. Zgjidhjet martesore janë kthyer në çështjen e ditës në punën e gjyqtarëve në Gjykatën e Korçës, ndërkohë që rritja në shifra shumë të larta është kthyer në një fenomen. Duke iu referuar shifrave zyrtare m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.096Z

Restaurimi i Pazarit të Korçës

Në Korçë, po bëhen përpjekje për t'i dhënë jetë pazarit të vjetër të qytetit. Krahas një plani të restaurimit, i cili tashmë ka filluar të zbatohet, drejtuesit e qytetit thonë se po e shndërrojnë në pikë turistike qendrën historike të qytetit. Korrespondenti ynë Rajmond

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.381Z

Behgjet Pacolli, qytetar nderi i Korçës

Zyra e zëvendëskryeministrit Behgjet Pacolli, njofton se të premten atij i është dorëzuar mirënjohja “Qytetar nderi i Korçës”, aktivitet ky i organizuar në kuadër të 100 vjetorit të pavarësisë së Shqipë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama