Rezultate te kerkimit per termin: +Kor

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.494Z

Korçë/Boom divorcesh, shkak emigracioni

Emigracioni po "bren" familjet në rrethin e Korçës. Zgjidhjet martesore janë kthyer në çështjen e ditës në punën e gjyqtarëve në Gjykatën e Korçës, ndërkohë që rritja në shifra shumë të larta është kthyer në një fenomen. Duke iu referuar shifrave zyrtare m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.096Z

Restaurimi i Pazarit të Korçës

Në Korçë, po bëhen përpjekje për t'i dhënë jetë pazarit të vjetër të qytetit. Krahas një plani të restaurimit, i cili tashmë ka filluar të zbatohet, drejtuesit e qytetit thonë se po e shndërrojnë në pikë turistike qendrën historike të qytetit. Korrespondenti ynë Rajmond

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.381Z

Behgjet Pacolli, qytetar nderi i Korçës

Zyra e zëvendëskryeministrit Behgjet Pacolli, njofton se të premten atij i është dorëzuar mirënjohja “Qytetar nderi i Korçës”, aktivitet ky i organizuar në kuadër të 100 vjetorit të pavarësisë së Shqipë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.249Z

Korçë, polica ndalon grabitësit e kazinosë

Ndalohen nga policia e qytetit juglindor të Korçës tre persona të dyshuar për grabitje me armë në një lokal të lojërave të fatit në lagjen numër 15 të Korçës. Endri Bostanxhi 34 vjeç, i vëllai Leonard Bostanxhi 40 vjeç dhe Kostika Simaku 44 vjeç, j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.802Z

Korçë,arrestohet nga policia vrasësi

Policia e Korçës bëri të mundur prangosjen e 53 vjeçarit Reshit Adri i cili vrau dje pasdite kushëririn e tij Lulëzim Lazen. Sipas policisë vrasësit Adri u arrestua në vendin e quajtur Koria e Vakëfit me një granatë dhe një automatik në dorë. Ngjarja ndodhi në fshatin Po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.982Z

Korçë, mblidhet shtabi i emergjencës

Në prefekturën e Korçës është mbledhur shtabi i emergjencës për të caktuar masat që duhen marrë për përballimin e dimrit. Temë e diskutimit ka qenë veçanërisht siguria në rrugë. Mbërritja e reshjeve të para të borës dhe ulja e temperaturave kanë detyruar prefektur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.845Z

Korçë, plagoset komisioneri i PSD-së

Shënohet incidenti më i rëndë zgjedhor që nga fillimi i procesit të votimit. Një nga komisionerët e PSD-së në fshatin Sul të Devollit, Halil Taja është goditur me mjete ntë forta nga komisionerë të PD-së. Taja është plagosur rëndë dhe është dërguar menjëherë në spitalin e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama