Rezultate te kerkimit per termin: +Korea

Total: 1215
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.031Z

Sulmi ndaj ambasadorit të SHBA, nga Koreja e Veriut?

Policia në Korenë e Jugut tha sot se është duke hetuar për lidhje të mundshme mes qeverisë koreanoveriore dhe personit që sulmoi ambasadorin amerikan në Seul. Autoritetet thonë se 55-vjeçari Kim Ki-jong përballet me akuzën e përpjekjes për vrasje, pasi ai goditi me thikë ambasadorin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.172Z

SHBA: Koreja e Jugut, stop importit të naftës iraniane

SHBA i bëri thirrje Koresë së Jugut që të zvogëlojë importin e naftës së papërpunuar nga Irani, në mënyrë që të japë kontributin e saj për t`i bërë presion Republikës Islamike rreth programit të saj bërthamor. Një zyrtar i departamentit amerikan të shtetit, Robert Ajnhorn gji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.474Z

Lëshimi i raketave, sukses i madh

Koreja e Veriut Koreja e Veriut thotë se ka kryer një test raketor, të lëshuar nga një nëndetëse, të mbikëqyrur nga lideri Kim Jong Un. Agjencia e lajmeve e vendit, KCNA, tha se testi është një sukses i madh, dhe i ka dhënë vendit një mjet më shumë për sulmin e fuqishëm bërthamo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.357Z

Pas 41 vitesh burg, koreano jugoriarratiset për t’u rikthyer në shtëpi

SEUL - Një koreano-jugor i cili u morr peng nga Korea e Veriut 41 vite më parë, arriti të rikthehet në atdheun e tij.Jeon Wook-pyo, tashmë 68 vjeç, ishte ndër 25 pjesëtarët e një varke peshkimi, e cila u kap nga Korea e Veriut në detin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.940Z

Seul, parlamenti i hap rrugë hetimit ndaj presidentes Park

Deputetët në Korenë Jugore e kanë miratuar shkarkimin e presidentes, Park Geun-hye. Rezultati i votimit parlamentar ishte se 234 deputetë votuan në favor të shkarkimit, ndërsa kundër kanë votuar 59 të tjerë. Në mesin e deputetëve që votuan në favor të shkarkimit kishte edhe nga part

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.308Z

Pheniani do të dërgojë raketë në orbitë

Korea e Veriut është se po përgatitet për të lëshuar një raketë që do të dërgojë në orbitë një satelit. Autoritetet thanë se sateliti do të përdoret për qëllime komunikimi. Ato nuk dhanë ndonjë datë për lëshimin e raketës por thanë se ky do të ishte një hap i madh përpa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.385Z

Testi nuklear i Koresë së Veriut, avionët amerikanë në gatishmëri

SHBA-të kanë ngritur në fluturim disa avionë bombardues supersonik në gjendje për të transportuar armë bërthamore në qiejt e aleatit koreanojugor për të paralajmëruar Korenë e Veriut pas testit të saj të pestë nuklear. Avionët bombardues B-1, të shoqëruar nga avionë të tjerë a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama