Rezultate te kerkimit per termin: +Korea

Total: 1215
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.608Z

Korea e Veriut, armë të reja

11/06/2005  Korea e Veriut ka deklaruar se ka bomba atomike të majftueshme per t´u vetëmbrojtur nga një sulm i mundshëm amerikan. Zëvendësministri i Jashtëm koreanoverior, Kim Gye Gvan, tha gjatë një interviste me kanalin televiziv amerikan ABC, se Korea e Veriut ka planifikuar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.265Z

Obama Korea e Veriut deshtoi perseri

Presidenti i  Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama deklaroi se Korea e Veriut dështoi sërish, ndërsa kërcënimet e saj bërthamore kontribuan vetëm për të izoluar edhe më shumë vendin e konsideruar prej tij si më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.534Z

Korea J paralajmeron fqinjet veriore

Korea e Jugut paralajmëroi se do t’i përgjigjet në mënyrë të ashpër çdo provokimi që do të vijë nga fqinjët veriorë, pasi Peniani kërcënoi me anullimin e armëpushimit që përfundoi luftën koreane n&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.688Z

Korea sulm imagjinar SHBA-ve

Korea sulm imagjinar SHBA-ve E merkure 20 Mars 2013 1301 p styletext-align justify Korea sulm imagjinar SHBA-veNdersa marredheniet mes Shteteve te Bashkuara te Amerikes dhe Korese se Veriut mbeten te tensionuara shteti komunist nuk ngurron ti acaroje ato serish  Ne nje video te postuar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.494Z

Korea Veriut SHBA lufte kibernetike

Korea e Veriut akuzoi Shtetet e Bashkuara të Amerikës edhe aleatët e tyre për koordinimin e një sulmi mbi serverat e internetit të shtetit komunist, ndërsa tensioni në Gadishullin Korean vazhdon të rritet. Korea e Veriut ka nisur përgatitjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.467Z

Korea e Veriut mohon ndihmat në Siri

Korea e Veriut ka mohuar të ketë dhënë ndihmë ushtarake ndaj qeverisë siriane, në luftën e saj të brendshme kundër forcave opozitare, pas raporteve të medias se Penjani kishte dërguar këshilltarë dhe pilotë helikopterësh. Disa prej mediave të huaja janë duke keqinformuar në lidhje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.704Z

Korea e Veriut do ndeze reaktoret

Sipas informatave te agjencise koreanojugore te lajmeve Yonhap, Korea e Veriut do te leshoj serish ne pune reaktorin e saj te diskutueshem berthamor Yongbyon. Aktualisht jane duke u kryer pergatitjet per rifillimin e punes ne kete impiant, citon Yonhap nje ndermjetesues koreanoveriror ne bisedimet p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama