Rezultate te kerkimit per termin: +Korea

Total: 1215
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.534Z

Korea J paralajmeron fqinjet veriore

Korea e Jugut paralajmëroi se do t’i përgjigjet në mënyrë të ashpër çdo provokimi që do të vijë nga fqinjët veriorë, pasi Peniani kërcënoi me anullimin e armëpushimit që përfundoi luftën koreane n&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.688Z

Korea sulm imagjinar SHBA-ve

Korea sulm imagjinar SHBA-ve E merkure 20 Mars 2013 1301 p styletext-align justify Korea sulm imagjinar SHBA-veNdersa marredheniet mes Shteteve te Bashkuara te Amerikes dhe Korese se Veriut mbeten te tensionuara shteti komunist nuk ngurron ti acaroje ato serish  Ne nje video te postuar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.494Z

Korea Veriut SHBA lufte kibernetike

Korea e Veriut akuzoi Shtetet e Bashkuara të Amerikës edhe aleatët e tyre për koordinimin e një sulmi mbi serverat e internetit të shtetit komunist, ndërsa tensioni në Gadishullin Korean vazhdon të rritet. Korea e Veriut ka nisur përgatitjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.467Z

Korea e Veriut mohon ndihmat në Siri

Korea e Veriut ka mohuar të ketë dhënë ndihmë ushtarake ndaj qeverisë siriane, në luftën e saj të brendshme kundër forcave opozitare, pas raporteve të medias se Penjani kishte dërguar këshilltarë dhe pilotë helikopterësh. Disa prej mediave të huaja janë duke keqinformuar në lidhje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.704Z

Korea e Veriut do ndeze reaktoret

Sipas informatave te agjencise koreanojugore te lajmeve Yonhap, Korea e Veriut do te leshoj serish ne pune reaktorin e saj te diskutueshem berthamor Yongbyon. Aktualisht jane duke u kryer pergatitjet per rifillimin e punes ne kete impiant, citon Yonhap nje ndermjetesues koreanoveriror ne bisedimet p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.249Z

Korea e Veriut, \"rikthim\" në aktivitet bërthamor

Korea e Veriut planifikon rifillim të aktivitetit bërthamor. Lajmin e ka bërë të ditur agjencia ndërkombëtare atomike, e cila njofton se ka hequr vulat dhe kamerat vëzhguese nga kompleksi kryesor bërthamor në Korenë e Veriut pas kërkesës së autoriteteve komuniste. Korea e Veriut i ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.085Z

Takoi Obamën, Korea e Veriut e quan prostitutë presidenten jugkoreane

Korea e Veriut ka e ka quajtur presidenten e Koresë së Jugut, Park Geun-Hye prostititëpër shkak të bisedimeve me presidentin amerikan Barak Obama. Korea e Veriut ka thënë se presidentja prostitutë do të paguaj cmim të madh për deklaratat në lidhje me luftën nukleare. Sjellja e Park Geun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama