Rezultate te kerkimit per termin: +Korea

Total: 1215
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.494Z

Korea Veriut SHBA lufte kibernetike

Korea e Veriut akuzoi Shtetet e Bashkuara të Amerikës edhe aleatët e tyre për koordinimin e një sulmi mbi serverat e internetit të shtetit komunist, ndërsa tensioni në Gadishullin Korean vazhdon të rritet. Korea e Veriut ka nisur përgatitjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.467Z

Korea e Veriut mohon ndihmat në Siri

Korea e Veriut ka mohuar të ketë dhënë ndihmë ushtarake ndaj qeverisë siriane, në luftën e saj të brendshme kundër forcave opozitare, pas raporteve të medias se Penjani kishte dërguar këshilltarë dhe pilotë helikopterësh. Disa prej mediave të huaja janë duke keqinformuar në lidhje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.704Z

Korea e Veriut do ndeze reaktoret

Sipas informatave te agjencise koreanojugore te lajmeve Yonhap, Korea e Veriut do te leshoj serish ne pune reaktorin e saj te diskutueshem berthamor Yongbyon. Aktualisht jane duke u kryer pergatitjet per rifillimin e punes ne kete impiant, citon Yonhap nje ndermjetesues koreanoveriror ne bisedimet p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.249Z

Korea e Veriut, \"rikthim\" në aktivitet bërthamor

Korea e Veriut planifikon rifillim të aktivitetit bërthamor. Lajmin e ka bërë të ditur agjencia ndërkombëtare atomike, e cila njofton se ka hequr vulat dhe kamerat vëzhguese nga kompleksi kryesor bërthamor në Korenë e Veriut pas kërkesës së autoriteteve komuniste. Korea e Veriut i ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.085Z

Takoi Obamën, Korea e Veriut e quan prostitutë presidenten jugkoreane

Korea e Veriut ka e ka quajtur presidenten e Koresë së Jugut, Park Geun-Hye prostititëpër shkak të bisedimeve me presidentin amerikan Barak Obama. Korea e Veriut ka thënë se presidentja prostitutë do të paguaj cmim të madh për deklaratat në lidhje me luftën nukleare. Sjellja e Park Geun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.274Z

Korea Veriore do të bojkotojë bisedimet

Pas dënimit nga Këshilli i Sigurimit të provës satelitore të koreano-veriorëve javën e kaluar, Korea e Veriut deklaroi se do të hiqte dorë nga bisedimet e gjata ndërkombëtare që kishin si qëllim fundin e programit të saj bërthamor. Në një qëndrim shumë të ashpër, Korea Verio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.931Z

Korea e Veriut zgjeron programet berthamore

Parlamenti i Koresë së Veriut ka miratuar planet për t’i dhënë armëve bërthamore një rëndësi më të madhe, në mbrojtje të vendit. Lëvizja vjen 1 ditë, pasi Partia e Punëtorëve, në pushtet, b&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama