Rezultate te kerkimit per termin: +Koreja

Meta: total 1000 / total_found 3700 / time 0.002 / keyword[0] koreja / docs[0] 3700 / hits[0] 6683 /
Trump josh Korenë e Veriut: Fuqi e madhe, nëse heq dorë nga
  • 2019-02-25

Trump josh Korenë e Veriut: Fuqi e madhe, nëse heq dorë nga

Koreja Veriore mund të bëhet fuqi e madhe ekonomike nëse heq dorë nga armët bërthamore, ka thënë presidenti amerikan, Donald Trump. Ai ka shtuar në një postim në Twitter se ky komb ka potencial për rritje më të shpejtë sesa secili komb tjetër. Komentet e tij kanë ardhur vetëm disa

Samiti Trump-Kim/ Blindohet Vietnami, mbërrijnë 100 roje nga Koreja (Foto)
  • 2019-02-25

Samiti Trump-Kim/ Blindohet Vietnami, mbërrijnë 100 roje nga Koreja (Foto)

Vietnami është duke bërë përgatitjet e fundit për samitin e shumëpritur, ku do të takohen presidenti amerikan Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un. Teksa kreu i shtetit komunist është nisur me tren të blinduar për në Hanoi, krejt ndryshe ka qenë udhëtimi i truproj

Kim Jong Un, me tren të blinduar për të takuar Trumpin
  • 2019-02-25

Kim Jong Un, me tren të blinduar për të takuar Trumpin

Pushtetmbajtësi koreanoverior, Kim Jong Un kryen 4.500 kilometra rrugë me tren të blinduar për tu takuar me presidentin amerikan, Donald Trump këtë javë në Vietnam. Me avion udhëtimi do të zgjaste 5 orë. Një fluturim nga Koreja e Veriut në Vietnam zgjat pesë orë, por kreu i shtetit ko

No Pic available
  • 2019-02-09

Trump dhe njeriu-raketë do takohen sërish, ja ku do zhvillohet samiti i dytë

Presidenti amerikan Donald Trump zbuloi sot se kryeqyteti i Vietnamit, Hanoi do të presë samitin e dytë historik mes tij dhe liderit koreano-verior, Kim Jong Un. Ashtu siç ishte paralajmëruar ky takim do të zhvillohet në fund të shkurtit, me Trump qëka premtuar se do të hidhen bazat për n

Renditja e FIFA-s, Shqipëria humbet një pozicion, buzëqesh Kosova
  • 2019-02-07

Renditja e FIFA-s, Shqipëria humbet një pozicion, buzëqesh Kosova

Asnjë ndryshim në renditjen Botërore të FIFA-s edhe për muajin janar, përsa i përket 10-shes së parë, por nuk mund të thuhet e njëjta gjë për Shqipërinë që ka humbur një pozicion duke zbritur në vendin e 61-të. Ndërkohë që Kosova ndryshe nga kuqezinjtë ka fituar një pozicion

No Pic available
  • 2019-01-30

Trump ofendon shefat e inteligjencës: Duhet të kthehen

Presidenti amerikan, Donald Trump i ka cilësuar agjencitë e inteligjencës amerikane si naïve sa i përket vlerësimit të tyre në çështjen se sa kërcënim përbën Irani për Shtetet e Bashkuara. Keni kujdes nga Irani. Ndoshta inteligjenca duhet të kthehet sërish në shkollë, ka thënë

Kim Jong Un luan me Trump, zbulohet shtabi i raketave bërthamore
  • 2019-01-22

Kim Jong Un luan me Trump, zbulohet shtabi i raketave bërthamore

Një nga 20 bazat e veprimeve të paligjshme të raketave balistike në Korenë e Veriut shërben si një shtab i raketave, sipas një raporti të Qendrës për Studime Strategjike dhe Ndërkombëtare (CSIS) botuar të hënën. “Baza operative e raketave Sino-ri dhe raketat Nodong të vendosur