Rezultate te kerkimit per termin: +Korese

Total: 645
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.103Z

Sulmi i Korese se Veriut gjenden edhe civile te vrare

Dy trupa te tjere te pajete ne radhet e civileve jane gjetur ne ishullin Jon Piong ne Korene e Jugut qe ka gjasa te jene viktima te sulmeve me predha te korese se veriut ben te ditur zyrtaret. Disa ore pasi artileria e Korese se Veriut sulmoi Korene e Jugut presidenti i kesaj te fundit tha se duhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.269Z

Kerry kerkon reagim te fuqishem ndaj Korese V

Kerry kerkon reagim te fuqishem ndaj Korese V E enjte 14 Shkurt 2013 1012 p styletext-align justify p Kerry kerkon reagim te fuqishem ndaj Korese VSekretari amerikan i Shtetit John Kerry thote se komuniteti nderkombetar duhet ta beje nje reagim te forte dhe kredibil ndaj testit te fundit ber

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.549Z

KS sanksione ndaj Korese

Kombet e Bashkuara ashpersojne edhe nje here embargon ndaj Korese se Veriut. Keshilli i Sigurimit ka paralajmeruar sanksione ndaj 5 organizmave e kompanive, sanksione qe do te kene megjithate rrjedhoja sa me te pakta mbi civilet koreanoveriore.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.388Z

Klinton denon sulmin ndaj Korese se Jugut

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton dhe homologet e saj te Korese se Jugut dhe Japonise kane denuar Korene e Veriut per sulmet e fundit dhe perhapjen e armeve berthamore. Sipas tre diplomateve sulmet kercenojne stabilitetin dhe paqen ne gadishullin Korean dhe me gjere. Treshja u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.397Z

Sanksione te reja Korese se Veriut

brbrKeshilli i Sigurimit ne Kombet e Bashkuara ka denuar hedhjen e raketes me rreze te gjate veprimi nga Koreja e Veriut ndersa ka paralajmeruar sanksione te ashpra per Penianin zyrtar Qendrimi eshte mbajtur pas nje takimi te jashtezakonshem te mbajtur ne New York Ndryshe nga heret e tjera qendrimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.571Z

Mullen Kina te ushtroje ndikim ndaj Korese se Veriut

Shefi i Shtatmadhorise amerikane admirali Majk Mullen u beri thirrje udheheqesve te Kines per te marre masa qe te ushtrojne ndikimin e tyre ndaj Korese se Veriut qe ti jape fund provokimeve dhe sjelljes se papergjegjeshme. Sipas Mullen sulmi i koheve te fundit i Korese se Veriut me artileri kunder n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.977Z

KS denon testin e Korese

KS denon testin e Korese E marte 12 Shkurt 2013 2308 Obama dhe Lee Myung Bak Keshilli i Sigurimit ka denuar me force testet berthamore te kryera gjate dites nga Peniani zyrtar Deklarata eshte leshur pas takimit urgjent te mbajtur ne Nju Jork por ndryshe nga sa pritej nuk ka patur sanksione t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama