Rezultate te kerkimit per termin: +Korese

Total: 645
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.397Z

Sanksione te reja Korese se Veriut

brbrKeshilli i Sigurimit ne Kombet e Bashkuara ka denuar hedhjen e raketes me rreze te gjate veprimi nga Koreja e Veriut ndersa ka paralajmeruar sanksione te ashpra per Penianin zyrtar Qendrimi eshte mbajtur pas nje takimi te jashtezakonshem te mbajtur ne New York Ndryshe nga heret e tjera qendrimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.571Z

Mullen Kina te ushtroje ndikim ndaj Korese se Veriut

Shefi i Shtatmadhorise amerikane admirali Majk Mullen u beri thirrje udheheqesve te Kines per te marre masa qe te ushtrojne ndikimin e tyre ndaj Korese se Veriut qe ti jape fund provokimeve dhe sjelljes se papergjegjeshme. Sipas Mullen sulmi i koheve te fundit i Korese se Veriut me artileri kunder n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.977Z

KS denon testin e Korese

KS denon testin e Korese E marte 12 Shkurt 2013 2308 Obama dhe Lee Myung Bak Keshilli i Sigurimit ka denuar me force testet berthamore te kryera gjate dites nga Peniani zyrtar Deklarata eshte leshur pas takimit urgjent te mbajtur ne Nju Jork por ndryshe nga sa pritej nuk ka patur sanksione t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.340Z

Lufta e Korese SHBA fillon manovren ushtarake

Kore e Jugut 28 nentor NOA - Pas thirrjes se Kines per konsultime emergjente mes grupit negociator te gjashte shteteve qe angazhohet per ndalimin e programit berthamor te Korese se Veriut Ministria e Jashtme ne Seul deklaroi sot se do ta trajtoje me shume vemendje propozimin kinez. Nderkohe pak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.064Z

SHBA Kercenimet e Korese se Veriut te kota

SHBA Kercenimet e Korese se Veriut te kota E merkure 06 Mars 2013 1016 p styletext-align justify p SHBA Kercenimet e Korese se Veriut te kotaShtepia e Bardhe ka paralajmeruar Korene e Veriut se me kercenimet per revokimin te armepushimit qe i dha fund Luftes se dy Koreve nuk do te arrije asg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.551Z

SHBA i jep leje Korese se Jugut te hakmerret

Sekretari amerikan i Mbrojtjes Robert Gates tha se Koreja e Jugut ka te drejten te hakmerret kunder cdo sulmi te Korese se Veriut por ai shtoi se po perpiqet te sigurohet qe nje gje e tille nuk eshte e domosdoshme. Sekretari Gates i beri komentet pas takimeve te sotme me zyrtare te larte ne Japo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.454Z

SHBA Kina te nderhyje ndaj Korese se Veriut

Shtepia e Bardhe pohoi se eshte detyre e Kines qe te ushtroje presion ndaj Korese se Veriut qe te heqe dore nga kokefortesia ne marredheniet me vendet e tjera. Mendoj se do te shihen progrese ne bisedimet e ardhshme shumepaleshe persa i perket programit berthamor te Penianit deklaroi zedhenesi i Sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama