Rezultate te kerkimit per termin: +Korfuzi

Total: 320
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.686Z

Korfuzi kerkon autonomi nga Greqia

KORFUZ - Njera prej gazetave me te njohura komunitare greke "The Greek isle of Corfu", shkruan se " Plot 150 vjet pasi u bashkua me Greqine, ka kerkua ndarjen nga Greqia. Korfuzi eshte ishulli me i madh i detit Jon, (Corfu sipas ancientit grek modern Kerkyra), ishull ky qe lag brigjet e Shqiperise e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.052Z

Joni dhe Korfuzi te pasur me nafte

Joni dhe Korfuzi te pasur me nafte E diel 03 Mars 2013 1935 p styletext-align justify Joni dhe Korfuzi te pasur me naftePas kerkimeve disa mujore kompania norvegjeze e kerkimeve sizmike dhe hidrokarbureve Petrolium Geo Services konfirmon se ne Jon dhe Jug te Kretes ka nafte dhe gaz Ky la

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.300Z

Korfuzi, një San Marino i Greqisë

Një lëvizje separatiste po përvijohet te fqinjët tanë jugorë. 150 vjet pas bashkimit me Greqinë, ishulli i Korfuzit ka artikuluar kërkesën për autonomi dhe shkëputje prej trungut të shtetit helen. Apelet e padëgjuara ndonjëherë për autonomi nga Athina janë bërë nga popullsia ishul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.967Z

Sarandë, ankorohet trageti i parë me 85 turistë nga Korfuzi

Eshtë ankoruar mëngjesin e së mërkurës për herë të parë në Kalatën e Trageteve në Portin e Sarandës, trageti i parë. Trageti “Korinthian” me 85 pasagjerë në bord erdhi në Sarandë nga Korfuzi për një vizitë njëditore në këtë qytet. Kalata e trageteve, që ka vetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.624Z

Miss Globe në Sarandë: Mbi 100 jahte nga Korfuzi do të rrethojnë skenën mbi det

Tiranë, 6 gusht, NOA Mbi 100 jahte nga Korfuzi do të rrethojnë skenën mbi det të spektaklit të bukurisë Miss Globe, që do të kurorëzojë më të bukurën e globit në detin e mrekullueshëm të Sarandës, në 25 shtator. Ky është premtimi që ka dhënë producenti Petri Bozo, i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.049Z

Shkrimtarët udhëtarë dhe imazhi i Shqipërisë, nga Korfuzi në Sarandë

TIRANE - Kureshtja dhe zbulimi i bregdetit apo natyrës shqiptare është e përfshirë edhe në blogje udhëtarësh, që ndoshta krejt rastësisht gjatë itinerarit të tyre zbulonin vendin tonë.Ashtu si Peter Mandel, bashkëpunëtor i gazetave Huffington Post dhe Boston Globe. Shkrimi i tij &ldq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.361Z

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama