Rezultate te kerkimit per termin: +Kors

Meta: total 160 / total_found 160 / time 0.000 / keyword[0] kors / docs[0] 160 / hits[0] 266 /
Çfarë duam ne (myslimanët) në Evropë dhe nga Evropa
  • 2013-07-27

Çfarë duam ne (myslimanët) në Evropë dhe nga Evropa

Porosi mikut tim iluminist dhe atyre që mendojnë se ne nuk jemi evropianë  Nga Driton Morina* I nderuari miku im iluminist, Gjersa lexova shkrimin tuaj të parë rreth të rinjve radikalë musliman të Kosovës mu mbush mendja se kam të bëjë me një të huaj që nuk e njeh k

TIME: Ja 100 njerëzit më me influencë në botë
  • 2013-04-19

TIME: Ja 100 njerëzit më me influencë në botë

Time zgjedh personazhet që kanë më shumë ndikim në zhvillimin e njerëzimit Revista TIME prezanton listën vjetore të 100 njerëzve më me influencë në botë, nga artistët tek liderët e shteteve, titanët e pionerët. Reperi Jay-Z, vajza kurajoze Malala, tenistja kineze Li Na, senatori ame

Obama, darkë bamirësie me Sara Jessica Parker
  • 2012-06-15

Obama, darkë bamirësie me Sara Jessica Parker

SHBA – Presidenti amerikan dhe zonja e parë kanë marrë pjesë në mbledhjen e fondeve në shtëpinë e protagonistes së «Sex and the City». Pjesëmarrja në mbrëmje ka kushtuar 40.000 dollarë për secilin nga rreth 50 të ftuarit. Mes të famshmëve të pranishmëve edhe Meryl Streep

Të luash me orën e vdekjes
  • 2012-04-22

Të luash me orën e vdekjes

Tik-takët e vdekjes po ju vinë dhe këtë mund ta dini duke e shikuar orën tuaj. Ky është filmi shkencoro – fantastik i quajtur “In Time”. Në të ardhmen e afërt, të gjithë njerëzit do ta dinë kohën se kur do të vdesin. Por, edhe në këtë mesele do të ketë intriga. N

Koha, vonohen tragetet në Durrës
  • 2012-01-07

Koha, vonohen tragetet në Durrës

Në Durrës pavarësisht kohës së keqe që ka bërë një ditë më parë, tragetet janë nisur sipas orareve dhe puna për imbarkimin e 3 trageteve të tjera, që punonin në linjat dopjo korse, ka vijuar. Sipas kapitenit të Portit të Durrësit Hysni Aruci situata sot do të kthehet në normali

No Pic available
  • 2010-12-17

Une jam i lire

Që prej të mërkurës, unë jam i lirë! I lirë të udhëtoj në "Schengen" ku të dua, kur të dua. Kjo më bën optimist. Këtë liri e kam ëndërruar. Kjo liri më bën të harroj se jetoj në Shqipër

Vjeshte-dimer xhaketat per nje femer klas
  • 2010-09-12

Vjeshte-dimer xhaketat per nje femer klas

Te thjeshta dhe praktike xhaketat klasike jane nje nga veshjet me te preferuara te sezonit vjeshte-dimer 2010/2011 Disenjatoret me me ndikim ne bote ne koleksionet e tyre per sezonin vjeshte-dimer 2010/2011 prioritet u kane dhene xhaketave klasike. Xhaketat klasike jane ideale per

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama