Rezultate te kerkimit per termin: +Kosi

Total: 360
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.356Z

Arsyeja pse duhet ta konsumoni me shpesh kosin

Transmetuar me 05032016 - 0715 Kosi eshte celesi per te parandaluar rritjen e presionit te gjakut Konkluzionet ishin pjese e nje studimi te bere tek femrat per shkak se ato konsumojne me shume kos se meshkujt Studimi doli ne konluzio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.262Z

Nje kos ne dite largon depresionin

Transmetuar me 09082016 - 1903 Nje studim nga kerkuesit shkencore spanjolle ka treguar se te konsumosh cdo dite kos largon depresioninbr br Kjo gje vlen sidomos per femratbr br Ne studimin e publikuar ne Journal of Nutrition thuh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.709Z

Rendesia e kosit gjate shtatzenise

Transmetuar me 16072014 - 1355 Regjimi ushqimor eshte shume i rendesishem gjate nje shtatzenie Jane te shumte ushqimet qe nuk keshillohen per tu ngrene gjate saj ashtu sikunder studime te tjera qe rekomandojne ngrenien e ushqimeve specifikebr br Nder ushqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.331Z

Si të përgatisni maska me kos për një fytyrë të shëndetshme

Pa i hequr meritën produkteve të kozmetikës që marrim në parfumeri, mund të ndihmojmë lëkurën tonë edhe me produktet e bëra vetë me përbërës të thjeshtë dhe me kosto minimale. T’i rikthejmë lëkurës shkëlqimin dhe t’i dhurojmë një energji të re pas ditëve me smog

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.164Z

Si të përzgjedhim kosin?

Kosi është në tavolinat tona pothuajse në çdo vakt. Madje është edhe një nga ushqimet e preferuara. Në mendjet e njerëzve është krijuar një imazh shumë pozitiv për kosin. Për 96 % të njerëzve ai siguron kalci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.531Z

Dënim më të ulët për kuzhinierin e Bin Ladenit

Ish-kuzhinierit të Osama Bin Ladenit i është zvogluar dënimi me burg në dy vjet nga 14 vjet. Ulja e dënimit pritej të bëhet pasi sudanezi Ibrahim Al Kosi u deklarua fajtor në burgun për krime të luftës në Guantanamo në muajin kor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.795Z

Pse duhet te konsumoni gjithmone kos

brbrKosi eshte ushqimi qe dietologet sugjerojne qe duhet konsumuar cdo dite per shkak te vlerave te larta ushqyese Kosi lufton me se miri gripin si dhe ndihmon ne humbjen e peshesbrbr brbrKy eshte nje nga produktet me te mira te qumeshtit eshte i lehte i tretshem dhe rregullues i stomakut Nese ndih

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama