Rezultate te kerkimit per termin: +Kosi

Total: 360
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.974Z

Qumeshti dhe derivatet e tij luftojne diabetin

Boston 21 Janar NOA 8211 Qumeshti dhe djathi jane aleate te medhenj ne parandalimin e diabetit te tipit 2. shte rezultati i nje studimi te kryer ne Shkollen Harvard te Shendetit Publik ne Boston. Hulumtuesit te udhehequr nga Dr Dariush Mozaffarian kane zbuluar produktet si djathi qumeshti dhe ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.700Z

Probleme me tretjen Ja cili eshte ushqimi ideal

Transmetuar me 13052014 - 1743 Pothuajse te gjitheve na ndodh te kemi probleme me tretjen dhe aparatin tretes Shkak mund te behen ushqimet e thata konsumi i tepert i alkoolit apo edhe perdorimi medikamenteve ne sasi te medhabr br Mjalti eshte ai ushqim qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.469Z

Mengjes i shendetshem ja cfare te konsumoni

Transmetuar me 20102014 - 0758 Foto ilustruese -Qumeshti dhe produktet e tij kosi e gjiza jane burim i rendesishem i kalciumit i cili luan rol te rendesishem ne shendetin e kockavebr br - Agrumet e plota buka e grurit te plote te pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.011Z

The Independent: Shqipëria, mrekullia turistike

I vënë vjet nga “Lonely Planet” në krye të listës së “vendeve që duhen vizituar në 2011” dhe si “destinacioni i duhur” nga “Financial Times”, ky vend ofron çmime të ulëta, klimë të mirë dhe infrastrukturë që po zhvillohet shpejt.Rritja e numrit të turistëve arriti n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.708Z

Lista e ushqimeve te pasura me hekur

Transmetuar me 05102014 - 1440 PUBLICITET Lista e perimeve te pasura me hekurbr br Perimet jeshile si spianqi e brokoli jane me te njohurat per permbajtje hekuri po ashtubr br Fasulet jeshilebr br Rrenje rrepash e panxha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.751Z

Si te shpetoni nga fryrja e barkut

Transmetuar me 07072014 - 0832 PUBLICITET Para se gjithash duhet te pini patjeter dy litra uje ne dite Ne thelb te fryrjes se barkut mund te jete kerkesa per hidratimin e trupit Nese organizmi nuk arrin te eleminoje toksinat dhe lengu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.890Z

Antibiotiket nuk ulin temperaturen

Nuk eshte e vertete se antibiotiket e ulin temperaturen. Nuk kane nje efekt vecanerisht kunder temperatures si paracetamoli por shkaterrojne bakteret te cilat duke shkaktuar infeksionin jane edhe pergjegjese per rritjen e temperatures se trupit. Eumlshte e vertete se eshte me mir

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama