Rezultate te kerkimit per termin: +Kosov

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.326Z

Cape Verdes premton njohje të shpejtë të Kosovës

Në kuadër të angazhimit lobues për shtimin e njohjeve për Republikën e Kosovës, zv/kryeministri Behgjet Pacolli, ka vizituar shtetin e Cape Verdes. Pacolli, siç njofton zyra për informim e tij, është pritur në një takim nga kryemini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.389Z

Steinmeier i garanton Kosovës mbështetjen për në BE

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, ka filluar sot një vizitë dy ditore në Republikën Federale të Gjermanisë, me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme, Frank-Walter Steinmeier. Dy ministrat kanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.966Z

Mediat botërore: Majlinda ndryshoi historinë e Kosovës

Suksesi i madh i Majlinda Kelmendit në kampionatin botëror i ka ngritur në këmbë mediat vendore dhe të huaja. Shpallja e saj si xhudistja më e mirë në botë, ka bërë që mediat botërore të dalin me tituj bombastikë pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.325Z

Nikoliq falënderon Bellorusinë për Kosovën

Kryetari i Serbisë, Tomislav Nikoliq ka falënderuar Bellorusinë për qëndrimin për Kosovën. "Falënderojë Bellorusinë për pozicionin parimor për Kosovën”, ka thënë Nikoliq gjatë bisedës me kryetari bjellor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.276Z

Thaçi: Më pakincidente ndëretnikenë Kosovë

PRISHTINË- Gjendja e sigurisë në Kosovë vazhdon të mbetet e qetë, stabile dhe e qëndrueshme, ka vlerësuar kryeministri Hashim Thaçi në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë së Kosovës.Thaçi ka thënë se marr&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.184Z

​Kina nuk e ndryshon qëndrimin ndaj Kosovës

Ambasadori i ri i RP të Kinës në Beograd, Lee Manchang, në një intervistë që ia dha gazetës serbe “V.Novosti”, tha se vendi i tij nuk e ka ndërmend të ndryshojë qëndrimin ndaj Kosovës. Kina ka mirëkuptim të plot&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.967Z

Nesër kthehen në Kosovë ekipi i filmit 'Shok'

Qendra Kinematografike e Kosovës, njofton se nesër kthehet ekipi i filmit ‘Shok’ në Kosovë, transmeton Indeksonline. "Ju lajmërojmë se për të gjithë të interesuarit ekipi e filmit 'Shok' do të kthehet në aeroportin e Prisht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama