Rezultate te kerkimit per termin: +Kosov

Meta: total 1000 / total_found 165033 / time 0.060 / keyword[0] kosov / docs[0] 165033 / hits[0] 711480 /
Lajm i madh për Diasporën, Majko: I duam në Parlament, po shikojmë Kushtetutën!
  • 2019-03-10

Lajm i madh për Diasporën, Majko: I duam në Parlament, po shikojmë Kushtetutën!

Pandeli Majko, Ministri i shtetit për Diasporën ka qenë i ftuar në rubrikën Diaspora, që transmetohet çdo të shtunë në orën 20:00 në kanalin e Top Channel në Youtube. Majko ka folur në lidhje me Samitin e dytë të Diasporës, dhe çështjeve që u diskutuan në këtë samit. I pyetur

No Pic available
  • 2019-03-09

A e ka Basha mbështetjen e rusëve? Kreu demokrat: Jam politikani më europian

Kreu i PD, Lulzim Basha ka hedhur poshtë të gjitha zërat se pas djegies së mandateve dhe protestave ndodhet mbështetja e Moskës. Në “Zonë e Lirë”, kryedemorkati Basha u shpreh se ai është njeriu me evropian që ka Shqipëria dhe ata që e kanë shpikur këtë gjë janë të k

No Pic available
  • 2019-03-09

Rashica nxjerr Schalken nga Bundesliga, trajneri i Werder i thur elozhe (Video)

Florian Kohfeldt ka vetëm fjalë të mira për Milot Rashicën, që shënoi dy gola spektakolar në fitoren e Werderit mbrëmjen e djeshme kundër Schalkes. Talenti i Kosovës ka shkëlqyer në fitoren 4-2, që e rrëzon Schalken në zonën e ftohtë të tabelës. Rashica shënoi fillimisht në min

Babalja, Salianji në Prokurori: Akuzohem se denoncova trafikantin
  • 2019-03-08

Babalja, Salianji në Prokurori: Akuzohem se denoncova trafikantin

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka deklaruar se është marrë si i pandehur se ka denoncuar trafikantët e drogës me gjithë gazetarin Jetmir OOldashi. Pasi ka dalë nga Prokuroria e Tiranës, ku është marrë si i pandehur për çështjen Babale, Salianji ka thënë se pasi t

TAKSA, KORPORATAT DHE PLAZMA KEKS
  • 2019-03-07

TAKSA, KORPORATAT DHE PLAZMA KEKS

Nga Fadil LEPAJA Korporatat janë fenomen global. Disa të dhëna të vitit të kaluar na bëjmë, të shohim edhe zyrtarët e lartë politik, si shërbyes të drejtpërdrejtë apo indirekt, të këtyre interesave. Madje, për dallim të zyrtarëve të lartë të vendeve të fuqishme, zyrtarët e ve

SHQIPËRI-KOSOVË, MERRNI SHEMBULL NGA TUZI!
  • 2019-03-06

SHQIPËRI-KOSOVË, MERRNI SHEMBULL NGA TUZI!

Nga: Rexhep QOSJA Shqiptarëve të Komunës së Tuzit, shqiptarëve të Hotit e Grudës, shqiptarëve të Malësisë së Madhe, shqiptarëve të Malit të Zi, gjithë shqiptarëve kudoqofshin ata ua uroj Fitoren e Madhe: fitoren e shqiptarëve në Komunën e Tuzit në zgjedhjet komunale. Malësia e

Xhaçka në Komandën e NATO-s, pro dyerve të hapura në rajon
  • 2019-03-06

Xhaçka në Komandën e NATO-s, pro dyerve të hapura në rajon

Shqipëria vlerësohet edhe një herë për rolin e saj kyç në sigurinë dhe stabilitetin në Ballkanin Perëndimor. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka zhvilluar një vizitë pune në Komandën e Forcës së Bashkuar të Aleancës së Atlantikut të Veriut me qendër në Napoli (Allied Joint F

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama