Rezultate te kerkimit per termin: +Kosova +Sot

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.222Z

Qe sot, Kosova!

Kosova do te mberrije sot, ne ora 15:00, ne fund te nje rrugetimi 96-vjecar. Qe neser, ajo do te jete ndare edhe de jure nga e shkuara e saj gjysme koloniale, ajo do te kete jo vetem kufijte, simbolet dhe kushtetuten e saj, por edhe nje te ardhme tjeter, nje te ardhme ndryshe, nje te ardhme qe e ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.270Z

Kosova sot anetare e BB

Kosova do te behet sot anetare e Bankes Boterore. Guvernatori i Bankes Qendrore te Kosoves, Hashim Rexhepi deklaroi se Kosova do te marre votat e nevojshme per tu bere anetare e Bankes Boterore, nga po ato vende qe votuan pro anetaresimit ne Fondin Monetar Nderkombetar. Anetaresimi ne Banken Boteror

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.099Z

FIFA Kosova sot beteja e fundit

brbrPas pranimit ne UEFA Kosova tenton sot aderimin ne FIFA ne sfiden e fundit per tu nderkombetarizuar plotesisht Organizata Boterore e Futbollit organizon ne Mexico City kongresin e 66 te saj ku do te diskutohet edhe pranimi ose jo i Federates Kosovare Kongresi fillon punen ne oren 16 e 30 me oren

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.697Z

Kosova sot e mundi Serbinë

05-09-2011 / Nga Shpend Krasniqi Çfarë e bën të veçantë vizitën e presidentit hondurian Porfirio Lobo de Soza në Kosovë?Në fakt kjo duket një pyetje krejt e zakonshme, sa kohë që dy vendet nuk kanë marrëdhënie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.567Z

Perr Gynt nga Kosova sot në Blac Box

Drama Perr Gynt nga Kosova, drama e shkruar nga Jeton Neziraj, nën regjinë e Robert Jelinek, do të ngjitet sot në orën 19:00 në sallën Black Box në Akademinë e Arteve. Në role kryesore në këtë pjesë, interpretojnë aktorët Ema Andra, Besnik Krapi, Jonas Sjören dhe Charles Toulouse. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.406Z

Kosova, qe sot e pavarur

Kosova, shteti më i ri në botë, do të shpallet e pavarur sot, në orën 15:00. Një axhendë e shpërndarë ka zbuluar përfundimisht se shpallja e mëvetësisë do të bëhet pikërisht në ditën e pritur, sot, e diel 17 shkurt. Deri më tani, këtë datë nuk e ka konfirmuar asnjë lider i be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.252Z

Hage, sot Kosova mbron pavaresine e saj

Sot nis ne Hage procesi i interpretimit juridik te shpalljes se pavaresise se Kosoves nga ana e Gjykates Nderkombetare te Drejtesise. Ky proces ishte iniciuar nga Serbia dhe miratuar nga Asambleja e Pergjithshme e Kombeve te Bashkuara. Pas deklaratave me shkrim te paleve ne proces, tani,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama