Rezultate te kerkimit per termin: +Kosova +Sot

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.399Z

Tadiç, sot në Kosovë. Sejdiu: Vizitë private

Presidenti i Serbisë, Boris Tadiç, pritet të jetë sot në Kosovë, për të festuar Pashkët. Ai ka paralajmëruar pjesëmarrjen e tij në liturgjinë për Pashkët Ortodokse, që do të mbahet sot në Manastirin e Deçanit, në Kosovën Perëndimore. Vizita e Presidentit Tadiç në Kosovë bëh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.003Z

Thaçi: Serbia pranoi sot pavarësinë e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, në një prononcim të orëve të fundit ka thënë se Serbia sot pranon pavarësinë e Kosovës. "Me marrëveshjen e re që do të arrihet sot në Bruksel, Serbia do ta pranojë pavar&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.039Z

Ballkani në NATO, sot konferenca në Tiranë

Autori i Lajmit: S.T Ministria e Punëve të Jashtme e Shqipërisë, në bashkëpunim me Institutin për Demokraci dhe Ndërmjetësim (IDN) organizon sot dhe nesër konferencën rajonale “Koncepti i ri strategjik i NATO-s – Perspektiva nga Ballkani Perëndimor”, i cili mbështetet nga Divizio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.348Z

Hagë, përfundojnë sot seancat dëgjimore për Kosovën

Seancat dëgjimore filluan më 1 dhjetor para Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë, dhe do të përfundojnë sot me argumentet e Vietnamit dhe Venezuelës, pas deklaratave të paraqitura dje nga Laosi, Holanda, Rumania dhe Britania e Madhe. Franca, Jordania, Norvegjia, Kroacia dhe Finlanda ish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.647Z

Van Rompuy viziton sot Kosovën dhe Serbinë

Presidenti i Këshillit Europian, Herman Van Rompuy do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Prishtinë dhe Beograd ku do të pritet nga drejtuesit më të lartë të 2 shteteve. Vizita e Van Rompuy është e para pas çeljes së bisedimeve për Marrëveshjen e Stabilizim-Asociimit mes BE-së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.849Z

PE: Kosova të njihet nga të gjitha vendet e BE-së

Strasburg -Parlamenti Evropian ka miratuar rezolutën për Kosovën. Kjo rezolutë, kërkon që Kosova të njihet nga të gjitha shtetet anëtare të bllokut, që deri më tani nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës, midis tyre edhe Greqia. Gjithashtu, rezoluta e miratuar kërkon që marrëveshj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.560Z

Presidenti Sejdiu sot flet para Këshillit të NATO-s

PRISHTINë - Presidenti i Republikës, Fatmir Sejdiu ndodhet për një vizitë në Bruksel, ku pritet të flaës sot para Këshillit të NATO s (Këshillit të Atlantikut Verior), për progresin e arritur në Kosovë, si dhe për gjendjen aktuale politike e të sigurisë. Para nisjes për në Brukse

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama