Rezultate te kerkimit per termin: +Kosova +Sot

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.922Z

Siguria e shtetit po rrezikohet, Kosova duhet ta ketë ushtrinë

Sado që zyrtarët e lartë kosovarë po zotohen për përmbylljen më të shpejtë të transformimit të FSK-së në Ushtri të Kosovës- FAK, proces i filluar në gjysmën e mandatit të qeverisë së kaluar dhe i planifikuar edhe për vitin e parë të koalicionit të tanishëm PDK-LDK, analistë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.276Z

Hage, sot seanca e fundit dëgjimore mbi pavarësinë e Kosovës

HAGE- Merr fund sot ne Hagë seanca dëgjimore për statusin e Kosovës. Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë në Hagë do të dëgjojë sot argumentet e fundit nga vendet që e mbështesin ose e kundërshtojnë pavarësinë e Kosovës. Gjyqi nisi më 1 dhjetor dhe 29 shtete dhanë argumentet e ty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.706Z

Sejdiu: Kosova nuk mund të ketë dy misione

Prishtinë -Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu deklaroi sot në Prishtinë se viti i ardhshëm do të jetë vit i vështirë për Kosovën, dhe për këtë autoritetet kosovare i presin shumë sfida. "Mund të them se integriteti dhe sovraniteti i Kosovës janë të garantuara, natyrisht ka sfida

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.356Z

Kosova zyrtarisht me kodin e saj telefonik -383

var fbShare url httpvizionplusalkosova-zyrtarisht-me-kodin-e-saj-telefonik-383size smallp styletext-align justifyKosova tani do te kete kodit e vet telefonik shteteror dhe kjo nuk eshte me suprize kur ka kaluar afro 1 muaj drita jeshile Ministrja per Dialog me Palen Serbe tha se kodi i ri telefo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.730Z

Ministri i Jashtëm i Suedisë Bildt viziton sot Kosovën

Ministri i Jashtëm i Suedisë, Carl Bildt, viziton sot Kosovën, ku do të takohet me zyrtarët më të lartë të shtetit. Vizita e tij ndodh pasi Bashkimi Evropian ka marrë vendim për hapjen e negociatave për Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit me Kosovën. Bildt ka vizituar dje Beogradin ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.654Z

Kouchner: Kosova dhe Serbia në BE si vende të pavarura

Ministri i Jashtëm i Francës, viziton Prishtinën dhe BeogradinMinistri i Punëve të Jashtme i Francës, Bernard Kouchner, në fjalën e tij mbajtur në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës, konstatoi se pavarësia e këtij vendi është lëvizje e historisë, të cilën askush nuk mundet t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.957Z

Lajm i mirë, Kosova ftohet zyrtarisht për Lojërat Olimpike “Rio 2016”

Lajmet e mira për sportin e Kosovës nuk po ndalen. Sot Komiteti Olimpik i Kosovës ka marrë ftesë zyrtare nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar për të marrë pjesë në Lojërat Olimpike që në vitin 2016 mbahen në Rio të Bra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama