Rezultate te kerkimit per termin: +Kosova +Sot

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.706Z

Sejdiu: Kosova nuk mund të ketë dy misione

Prishtinë -Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu deklaroi sot në Prishtinë se viti i ardhshëm do të jetë vit i vështirë për Kosovën, dhe për këtë autoritetet kosovare i presin shumë sfida. "Mund të them se integriteti dhe sovraniteti i Kosovës janë të garantuara, natyrisht ka sfida

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.356Z

Kosova zyrtarisht me kodin e saj telefonik -383

var fbShare url httpvizionplusalkosova-zyrtarisht-me-kodin-e-saj-telefonik-383size smallp styletext-align justifyKosova tani do te kete kodit e vet telefonik shteteror dhe kjo nuk eshte me suprize kur ka kaluar afro 1 muaj drita jeshile Ministrja per Dialog me Palen Serbe tha se kodi i ri telefo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.730Z

Ministri i Jashtëm i Suedisë Bildt viziton sot Kosovën

Ministri i Jashtëm i Suedisë, Carl Bildt, viziton sot Kosovën, ku do të takohet me zyrtarët më të lartë të shtetit. Vizita e tij ndodh pasi Bashkimi Evropian ka marrë vendim për hapjen e negociatave për Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit me Kosovën. Bildt ka vizituar dje Beogradin ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.654Z

Kouchner: Kosova dhe Serbia në BE si vende të pavarura

Ministri i Jashtëm i Francës, viziton Prishtinën dhe BeogradinMinistri i Punëve të Jashtme i Francës, Bernard Kouchner, në fjalën e tij mbajtur në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës, konstatoi se pavarësia e këtij vendi është lëvizje e historisë, të cilën askush nuk mundet t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.957Z

Lajm i mirë, Kosova ftohet zyrtarisht për Lojërat Olimpike “Rio 2016”

Lajmet e mira për sportin e Kosovës nuk po ndalen. Sot Komiteti Olimpik i Kosovës ka marrë ftesë zyrtare nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar për të marrë pjesë në Lojërat Olimpike që në vitin 2016 mbahen në Rio të Bra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.154Z

Kosova dhe statusi i saj i ardhshëm

Tash gjashtë vjet Kosova është e lirë nga shtypja e Serbisë dhe nën protektoratin specifik të Kombeve të Bashkuara po përpiqet të ndërtojë shoqërinë demokratike. Në rrethana shumë të ndërlikuara, në prani të veprimit të instancave të ndryshme (institucionet legale qeverisëse t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.026Z

Kosova standarde në menaxhimin e kufijve

"Sot, Kartan Björnsson, ushtrues detyre i shefit të Zyrës Ndërlidhëse të Komisionit Evropian në Kosovë zyrtarisht ka shpallur fillimin e Projektit të Binjakëzimit për Forcimin e Sundimit të Ligjit – Policisë Kufitare dhe të Vijave Administrative. Projekti do të përmirësojë sundim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama