Rezultate te kerkimit per termin: +Kosova

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.169Z

KOSOVA, JO KOSOVO!

Është e pasaktë thënia që, "Serbia e ka humbur Kosovën". Këtë gabim e shqiptojnë mjaftë analistë, por dhe politikanë e diplomatë, madje edhe në Shqipëri. E humbur quhet diçka që ka qenë e jotja dhe, për shkaqe të ndryshme, nuk e zotëron më. Kosova ishte nën Serbi, por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.455Z

Voton Halim Kosova

brbrVetem 20 minuta pas rivalit te tij per Bashkine e Tiranes doktor Halim Kosova ka hedhur voten e tij ne nje qender votimi te ngritur ne nje konsultore te Tiranes ne njesine nr 5 Kosova shoqerohej nga bashkeshortja e tij Elsa ifti Kosova ka pritur ne radhe per te ushtruar te drejten kushtetuese te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.628Z

Përforcohet Kosova

Federata e Boksit e Kosovës (FboxK) e ka marrë shumë seriozisht aventurën e përfaqësueses së Kosovës në këtë edicion garash në BoxingONE League – Championship. Drejtuesit e FboxK-së synojnë që reprezentacioni kosovar në këtë edicion garash të arrijë të paktën deri në finale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.401Z

Derbi Kosova Prishtine-Kosova Vushtris ne barazim 1-1

Pas 9 javeve me ne fund Kosova e Prishitnes ka shijuar piken e pare duke barazuar 1-1 me Kosoven e Vushtrrise. Rezulltatet E Shtune KEK-u-Shqiponja 1:1 Kosova (Prishtine)-Kosova (Vushtrrise) 1:1 Besiana-Flamurtari 2:1 Drenica-Besa 1:2 Te diellen zhvillohen edhe 4 ndeshjet dhe takohen: Hy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.736Z

Dënohet Kosova

KB Kosova është dënuar me tri ndeshje pa praninë e shikuesve si nikoqir, pas sulmit ndaj gjyqtarëve në ndeshjen e Superligës, Kosova-Peja. Gjithashtu, vushtrriasit e humbin përballjen në tavolinë 20:0 dhe mbeten pa pikën e humbësit. Aspak më lehtë nuk kaloi as kryetari i Kosovës, Sabr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.817Z

Kosova e Re dhe Kosova e Ardhmërisë

Uk Lushi Projekti energjetik Kosova C, që u riemërtua Kosova e Re nga Qeveria e tanishme e Kosovës, ka vite që fle e zgjohet nëpër sirtarët e qeverive, kompanive, institucioneve ndërkombëtare (financiare) dhe organizatave joqeveritare. Prej perspektivës ekonomiko-ambientaliste dy jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.837Z

Kosova dhe Perendimi

Ndue Ukaj Fundi i procesit politik ne Kosove implikon nevojen per disa parakonceptime dhe analiza specifike, ne rend te pare, per rolin dhe pergjegjesine qe ka elita politike e Kosoves ne raport me zhvillimet e brendshme, trendet e se cilave jane fare pak shpresedhenese, dhe tjetra, ne raport me fa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama